Коронавірус у світі: надзвичайний стан у всіх 50 штатах Америки і новий спалах в Китаї через росіян
Деякі країни послаблюють карантин через економіку
Коронавірус переслідуватиме людство, поки не з'явиться вакцина, заявили у Всесвітній організації охрони здоров'я. Хворих в усьому світі нині понад мільйон 850 тисяч. Чверть з них – одужали. Померли 114 тисяч людей. У Європі епіцентр епідемії перемістився до Британії. Там смертей уже більше 10 тисяч. Хоча прем’єра Бориса Джонсона з лікарні вже виписали, йдеться в ТСН.12.00.
Маєток Чекерс неподалік Лондона – одна з офіційних резиденцій Бориса Джонсона, який перехворів на коронавірус. Саме сюди він приїхав після виписки, і саме тут проходитиме реабілітацію. «Важко описати мою вдячність лікарям, адже саме їм я завдячую життям. Також хочу особливо відзначити роботу медсестер. Зокрема, Дженні з Нової Зеландії. Вона була біля мого ліжка в реанімації», – заявив політик.
Читайте також:
МОЗ додало лікарський засіб "Фавіпіравір" до протоколу лікування коронавірусу
35-річна медсестра Джині Макджі вчилася в Британії і давно там працює. Від коментарів відмовилася, адже зараз дуже зайнята. Роботу медсестри відзначила й прем’єрка Нової Зеландії. «Мої помічники знайшли Джині у Фейсбуці і відправили повідомлення, що ми дуже нею пишаємося. Ми не розраховуємо на відповідь – уявіть, скільки в неї роботи»,- каже прем’єрка Нової Зеландії Джасінда Ардерн.
А в Іспанії, де ситуація дещо стабілізувалася, вже сьогодні дозволять відновити роботу деяким підприємствам. Зокрема, це будівництво та окремі заводи. Не всі в Іспанії з цим погоджуються, адже бояться нового спалаху. Однак прем’єр наполягає, потрібні збалансовані рішення. «Ми вживаємо всіх необхідних заходів для боротьби з епідемією. Однак також необхідно й не допустити колапсу економіки», – заявив Педро Санчес.
У Франції ж о восьмій вечора чекають на телезвернення президента Емануеля Макрона. Минулого разу він оголосив про подовження карантину. Цього разу, як очікується, зробить те саме. Хоча захворюваність та смертність в країні й знизилася.
В США вперше в американській історії надзвичайний стан оголосили в усіх 50 штатах. Там понад півмільйона хворих. І понад 20 тисяч смертей. Головний вірусолог країни Ентоні Фаучі твердить, що до листопада, місяця президентських виборів, епідемію мають подолати, однак зазначає: гарантій цьому немає. В Нью-Йорку відсьогодні для всіх, хто працює з людьми, наприклад, в магазинах – маски обов'язкові. «Окремим наказом ми змушуємо роботодавців постачати своїм працівникам медичні маски чи маски з тканини, коли вони взаємодіють з громадянами, ці маски повинні видаватися безкоштовно», – повідомив губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо.
В Китаї ж в неділю повідомили про 108 нових хворих. Це найбільше за останні півтора місяці. Переважна більшість із них – це китайці, які приїхали з російського далекого сходу. Зокрема, з Владивостоку. Для іноземців китайський кордон закритий. Тож у прикордонних з Росією містах вводять карантинні заходи, адже побоюються другої хвилі епідемії.