Лікар Юрій Сак розповів, де живуть українські лікарі в Італії та як працюють

Ми працюємо у місті Пізаро, провінція Марке.

Керівник одного із госпіталів МВС у Київській області Юрій Сак, який вирушив до Італії в рамках допомоги країні у боротьбі з коронавірусом, розповів про робочий день українських лікарів у італійській лікарні.

Читайте також:

Український медик в Італії розповів, чим відрізняється лікування коронавірусу в Європі від України

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

“Наш робочий день починається о 8 ранку. Є кілька змін. З 8 ранку до 2 години, друга зміна – з 2 до 8 вечора. І є ще нічні зміни з 8 вечора до 8 ранку. Але туди ходять медсестри, якщо в цьому є необхідність. На сьогоднішній день ми працюємо у 2 зміни із перервою на обід”, – розповів український медик.

Юрій Сак також додав, що він вирішив летіти до Італії з метою отримання досвіду, який можна буде застосовувати в Україні.

“Летіли ми сюди, в принципі робили висновок свідомо, знали, куди летимо. Але звісно ж ризики були. Я як керівник закладу вирішив брати відповідальність на себе, тому що той досвід, який буде отримано тут, він має бути застосований в Україні”, – пояснив він.

Медик також розповів про умови проживання українських лікарів в Італії та додав, що зустрічали їх досить тепло за участі представників українського посольства в Італії, а також представників українського уряду.

Як вберегтися від коронавірусу

“Нас привезли в провінцію Марке, в місто Пізаро і розмістили в готелі. Готель був відкритий спеціально для нас, тут проживають тільки українські лікарі. Ми проживаємо по одному в номері і дотримуємось усіх правил безпеки, а саме ми не спілкуємось один з одним без нагальної потреби, готелем переміщаємось у випадку крайньої необхідності у масках і з персоналом також спілкуємось тільки в масках і у випадках крайньої необхідності”, – зауважив керівник одного із госпіталів МВС у Київській області.

Варто заначити, що 4 квітня 20 українських медиків добровільно вирушили до Італії, аби допомогти у боротьбі з новою коронавірусною інфекцією. Медики повернуться до України через два тижні.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • Фіаско через карантин у Туреччині та стрибок коронавірусу в Китаї. П'ять новин, які ви могли проспати
  • В Іспанії почали скасовувати карантин, тоді як кількість випадків коронавірусу перевищила 166 тисяч
  • Зараження "Великого яблука": у Нью-Йорку кількість випадків коронавірусу перевалила за 100 тисяч

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Відео

Ексклюзив ТСН.Тижня: як українські лікарі допомагають італійським у боротьбі з коронавірусом

Вже тиждень зо два десятки українських лікарів-добровольців сприяють італійським медикам у боротьбі з коронавірусом. Працюють у провінції Марке –  там було найбільше хворих та смертей . І звідти на зв'язку – один з українських медиків – керівник шпиталю МВС у Київській області Юрій Сак. Він розповів, чи не страшно було летіти в епіцентр хвороби, наскільки українські лікарі захищені в Італії та як у Європі лікують від коронавірусу. Більше про коронавірус

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *