Гелікоптери та закриті церкви: як Італія готується до Великодня у часи пандемії коронавірусу

Замість вітань зі святом порушникам карантину загрожує штраф від 300 євро до 3 тисяч.

В Італії захворюваність на коронавірусну інфекцію COVID-19 іде на спад уже кілька днів поспіль. Втім про послаблення ізоляції поки що не йдеться. Суворий карантин в країні продовжили до 3 травня.

З гелікоптерами, дронами та посиленими нарядами поліції Італія готується до Великодня, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На усіх трасах додаткові блок-пости. Ще суворіше контролюють туристичні маршрути. Церкви закриті

“Я буду скрізь, у лісі, на пляжах, із дронами. Я не рекомендую зустрітися зі мною – тому що у цьому випадку я вас точно не стану вітати із Великоднем”, – погрожує мер Мессіни Катено де Лука.

Замість вітань зі святом порушникам карантину загрожує штраф від 300 євро до 3 тисяч. Лише за минулу добу в Італії оштрафовано більше десяти з половиною тисяч людей.

Відео

В Італії вже кілька днів захворюваність на коронавірус іде на спад

Коронавірус у світі: зафіксовано 1 млн 700 тисяч випадків. Померли понад 103 тисячі людей, одужали 390 тисяч. Найскладнішою ситуація залишається у Сполучених Штатах – минулої доби там зафіксували черговий антирекорд смертності – дві тисячі загиблих. В Іспанії та Італії захворюваність іде на спад уже кілька днів поспіль. Втім, про послаблення ізоляції поки що не йдеться. В Італії суворий карантин подовжили до 3 травня.  

“Великдень – це дуже важко в умовах, в яких ми зараз живемо, ми дуже втомлені, бути протягом 12-13 годин у масці, важко дихати. Й страх не за себе, а за те що раптом можу заразити когось з родини. Приміром, моя дружина – вагітна. Ми ризикуємо кожного дня, коли я повертаюся додому”, – поділився Анжело Фарезе, медбрат шпиталю у Неаполі, який приймає хворих на COVID-19.

Медики жаліються – сісти за святковий стіл разом зі своїми батьками не зможуть. “Я зможу їх привітати лише з вулиці – вони вийдуть на балкон здалека”, – розповів Фарезе.

Ці вихідні в Італії можуть стати вирішальними: від них залежить, чи буде зберігатися позитивна тенденція останніх днів, коли крива епідемії йде вниз. Через коронавірус навіть  Великодню месу у Ватикані транслюватимуть лише онлайн по одному з державних телеканалів

Більше про: Коронавірус

  • Інфікований коронавірусом прем'єр Британії ще не одужав, але демонструє "дуже добрий прогрес"
  • Уряд Індії подовжив карантин через коронавірус
  • Зупинки гумвантажу та жорстка конкуренція: компанії і цілі країни "воюють" за медзасоби через коронавірус

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *