Нинішні ціни на пальне не відповідають об’єктивним факторам, що впливають на їхнє формування, вважають в АМКУ.
Антимонопольний комітет викликав керівництво найбільших АЗС через високі ціни на паливо. Про це повідомляє прес-служба відомства в п’ятницю, 27 березня.
В АМКУ нагадали, що в грудні минулого року надали обов’язкові до розгляду рекомендації найбільшим гравцям на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами.
“Підставою для рекомендацій було те, що роздрібні ціни на бензин не відображали зниження цін на оптові поставки та зміцнення гривні. Тобто ціни на заправках були вище, ніж повинні бути в умовах чесної конкуренції”, – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується, що в січні – березні 2020 року спостерігається зниження як котирувань на нафту і нафтопродукти на європейських ринках, так і цін великого опту в Україні.
“Аналіз отриманої в рамках поглибленого дослідження (за результатами наданих у грудні рекомендацій) інформації вказує на невідповідність рівня роздрібних цін на дизельне пальне і високооктанові бензини об’єктивним факторам, що впливають на їхнє формування”, – зазначили в АМКУ.
Для отримання пояснень керівників учасників ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами викликали в Антимонопольний комітет для пояснень.
Нагадаємо, 10 березня АМКУ заявив, що очікує від операторів АЗС зниження вартості пального у зв’язку з падінням світових цін на нафту. У відомстві запевнили, що будуть уважно вивчати динаміку цін на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами.
Напередодні повідомлялося, що на українських АЗС впали ціни. Великі мережі автозаправок ОККО і WOG знизили ціни на всі види пального на 1 грн/л.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Источник: www.ua.korrespondent.net