Коронавірус у світі: США стали центром пандемії, а Швеція ігнорує тисячі хворих

Італійські лікарі вже на межі можливостей, але країна ще не на піку захворювання.

Майже 553 тисячі заражених, 25 тисяч загиблих та 128 тисяч тих, хто одужав – такі останні дані про коронавірус у світі. Центр пандемії нині – це Сполучені Штати Америки, які обігнали Китай за кількістю недужих – понад 85 тисяч і більш як тисяча триста померли. За цим показником Італія все ще на першому місці  – від коронавірусу там загинуло понад 8 тисяч людей. Сумну статистику показують також Іспанія та Франція. На двох мають більш як 6 з половиною тисяч загиблих та майже 93 тисячі інфікованих. У лідери повільно, але наполегливо виривається і Велика Британія, яка до останнього відтягувала з карантинними заходами. Жертв коронавірусу у них уже 578, тоді як заражені – понад 11 тисяч, йдеться в ТСН.16.45.

У Німеччині вже більше 42 тисяч хворих і 253 померлих, але експерти кажуть, що це лише початок епідемії. Медикам вже не вистачає захисних костюмів і масок, клініки збільшують кількість ліжок для інтенсивної терапії.

Канцлерка країни, Ангела Меркель, вже вдруге здала тест на коронавірус, він знову виявився негативним. Сама вона від початку тижня на домашньому карантині, після того, як коронавірус виявили у її лікаря. Ще однин тест канцлерка пройде у понеділок, якщо він теж не покаже хвороби, в середу Меркель зможе вийти на роботу.

Чимало відомих людей у Німеччині захворіли. В реанімації однієї з берлінських лікарень опинився фронтмент гурту «Раммштайн» Тіль Ліндеманн. Минулого тижня він повернувся з гастролей в Росії, згодом у нього діагностували хворобу. За повідомленнями місцевої преси, його стан стабілізувався і життю нічого не загрожує.

У Великій Британії серед хворих міністр охорони здоров'я і прем'єр країни. Борис Джонсон поки лікується вдома. Він уже записав коротке відеозвернення, розповів, що хвороба протікає легко. Серед симптомів у Джонсона були температура і постійний кашель. Тест він зробив за порадою свого лікаря. Нині, каже, роботу не полишить. «Я працюю з дому, я самоізолююся, і це абсолютно правильно. Але не сумнівайтеся, завдяки магії сучасних технолгій я можу продовжити спілкування з усією моєю командою, аби очолити національну боротьбу з коронавірусом», – заявив політик.

Від коронавірусу вже лікується спадкоємець британського претсолу принц Чарльз, а 93-річна королева на суворому карантині. Загалом у Британії понад 9500 хворих хворих і понад 460 померлих.

Там запустили флешмоб з подяки лікарям аплодисментами. В умовах карантину люди виходять на пороги своїх домівок та вітають тих, хто зараз на передовій боротьби з хворобою. До акції долучилися вже сотні людей, відео з відповідним хеш-тегом публікують у соцмережах. Серед тих, хто записав ролик з оплесками – відомий футболіст Девід Бекхем з родиною, діти принца Вільяма та Кейт Міддлтон і напередодні біля резиденції прем'єра медикам аплодував Борис Джонсон.

В Італії лікарні працюють на межі можливостей. І, хоча темпи зараження дещо сповільнились, за оцінками експертів, піку захворювання країна не досягла. На коронавірус захворів ще один священник Ватикану, тож кількість хворих у цій державі зросла до шести. Стосовно стану Папи Римського повідомлень офіційний Ватикан не робить.

В Іспанії кількість хворих та померлих на жаль також росте – 8 тисяч хворих тільки за останню добу.  Загалом там уже 64 тисячі хворих, померлих більше ніж у Китаї – 4900.

За загиблими від коронавірусу дзвонять у дзвони у французських церквах. Країну шокувала смерть 16-річної дівчинки. Вона не мала жодних супутніх хвороб і наразі є наймолодшою жертвою коронавірусу у Франції.

Тоді, як Швеція залишилася чи не єдиною країною в Європі, де обмеження залишаються добровільними. Там продовжують відпочивати на лижних курортах, а збиратися разом можна групам до пів тисяч людей. Готелі, ресторани та кордони країни залишаються відкритими, а шведи, що повертаються з-за кордону, не йдуть на самоізоляцію. Не потрібно йти на карантин навіть членам родини, якщо в сім'ї хтось захворів на на коронавірус. У Швеції нарахували понад 2500 недужих, 42 хворих померли.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *