Опубліковано оновлений “антиколомойський” закон

Прийняття даного закону є ключовою вимогою МВФ до України за новою програмою.

 

Уряд вніс до Верховної Ради оновлений законопроект №3260 про неповернення виведених з ринку банків екс-власникам, прийняття якого є ключовою вимогою МВФ за новою програмою. Про це повідомляється на сайті парламенту.

 

 

У пояснювальній записці до проекту закону сказано, що документ містить три блоки змін.

 

1. Удосконалення регулювання діяльності банків, через надання Національному банку необхідних інструментів впливу.

 

Це “підвищить здатність регулятора адекватно реагувати у випадках порушення законодавства в процесі придбання або збільшення істотної участі в банку” і “забезпечить недопущення до управління банками недобросовісних або фінансово неспроможних осіб”.

 

2. Встановлення особливостей судового провадження у справах про оскарження рішень НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, про відкликання у банку банківської ліцензії та ліквідації банку, рішень Фонду гарантування вкладів фізосіб про введення тимчасової адміністрації в банку, про початок процедури ліквідації банку, про затвердження плану врегулювання і т.д.

 

3. Удосконалення регулювання ліквідаційної процедури банків, механізму відшкодування збитків (стягнення збитків) із пов’язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку було завдано збитків, розширення і вдосконалення механізмів участі держави у висновку банку з ринку.

 

Раніше в Національному банку відзначали, що в Україні залишилося прийняти лише цей закон для виконання всіх вимог МВФ за новою програмою.

 

У Києві розраховують, що МВФ збільшить фінансування України до 10 мільярдів доларів, з яких 5,5 мільярда – це трирічна програма і 4,5 мільярда – допомога для боротьби з коронавірусом.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Націоналізація ПриватБанку

СюжетСуди навколо Приватбанку: що треба знати про війну Коломойського і держави

СюжетНаціоналізація Приватбанку: всі подробиці

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *