Працівників чернівецького моргу взяли під варту за торгівлю тканинами померлих

Фото до статті
У Чернівцях чотирьох працівників патологоанатомічного бюро взяли під варту. Їх підозрюють у незаконному вилученні та продажу тканин померлих людей.
Офіс генпрокурора

У Чернівцях чотирьох працівників обласного патологоанатомічного бюро взяли під варту. Їх підозрюють у незаконному вилученні та продажу органів і тканин померлих людей.

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко в Telegram.

Шевченківський районний суд Чернівців обрав усім чотирьом підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Кожен із них може вийти під заставу в розмірі 1,5 млн гривень.

Працівникам Чернівецького обласного патологоанатомічного бюро повідомили про підозру за ч. 5 ст. 143 Кримінального кодексу України – незаконна торгівля анатомічними матеріалами людини, вчинена групою за попередньою змовою.

За версією слідства, патологоанатомічне бюро не мало ліцензії на проведення трансплантаційної діяльності. Щоб обходити цю вимогу, передачу тканин померлих оформлювали як «постачання сировини для виготовлення біоімплантів». Крім того, фігуранти укладали фіктивні договори про «науково-медичне співробітництво».

Для отримання згоди родичів на вилучення анатомічних матеріалів підозрювані, за даними слідства, пропонували їм безплатне бальзамування або зберігання тіла. Також родичам могли надавати знижки на інші послуги.

Із тіл померлих, як стверджують правоохоронці, вилучали шкіру, кістки, сухожилля, рогівки та інші тканини. Надалі їх передавали підприємствам, які використовують такі матеріали для виробництва біоімплантів у хірургії та стоматології.

Досудове розслідування триває. У прокуратурі встановлюють усі обставини діяльності схеми та можливих інших причетних до неї осіб.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *