У Нігерії троє людей отруїлися хлорохіном – “ліками від коронавірусу”, які вихваляв Трамп

Препарат використовують експериментально у пацієнтів з COVID-19, але поки що немає достатніх клінічних даних, що підтверджують його ефективність.

Медпрацівники в Нігерії випустили попередження про хлорохін через три випадки передозування препаратом після того, як президент США Дональд Трамп заявив про його використання для лікування від нової коронавирусної інфекції COVID-19.

Про це пише CNN.

Чиновник з Лагоса сказав, що три людини були госпіталізовані в місті після приймання препарату, що змусило посадовців застерегти людей від використання хлорохіну для лікування COVID-19.

Президент США Дональд Трамп заявив на брифінгу в Білому домі минулого тижня, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів схвалило “дуже потужний” препарат хлорохін для лікування коронавірусу і похвалив чиновників за те, що вони зробили це дуже швидко.

Як вберегтися від коронавірусу

Однак Управління продовольства і медикаментів після брифінгу опублікувало заяву про те, що воно не схвалило препарат для застосування проти COVID-19 і все ще вивчає його ефективність проти хвороби.

Схвалення Трампом цього препарату призвело до сплеску інтересу серед нігерійців, які прагнуть запастися ліками, що призвело до неминучого підвищення цін в мегаполісі з населенням близько 20 мільйонів осіб.

Одна людина сказала CNN, що в аптеці поруч з її будинком на материковій частині Лагоса він став свідком підвищення ціни у понад 400% за лічені хвилини.

Відповіді на головні запитання про коронавірус

Хлорохін використовується для лікування малярії, вовчака і ревматоїдного артриту. Малярія є ендемічним захворюванням в Нігерії та інших частинах Африки, і протягом багатьох років її лікували її хлорохіном. Проте, щонайменше 40 африканських країн, включно з Нігерію, припинили його використання через появу резистентності до нього.

Лікарі у Китаї, Сполучених Штатах та інших країнах використовували препарат експериментально у пацієнтів з COVID-19, але поки що немає достатніх клінічних даних, що підтверджують його ефективність для людей або для лікування захворювання.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Більше про: Коронавірус

  • Коронавірус в Італії: пацієнтів уже розміщують у наметах, прибувають літаки з лікарями з інших країн
  • Локалізація коронавірусу в Україні та новий фейк про COVID-19. П'ять новин, які ви могли проспати
  • Перший американський сенатор захворів на коронавірусну інфекцію

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео

Ліки від коронавірусу почали випробовувати на людях

Ліки від коронавірусу Kovid-19 розроблені, і їх вже почали випробовувати на людях. Про таке повідомив національний інститут здоров'я США. Вакцину ввели американцю, евакуйованому з круїзного лайнера Diamond Princess. Результатами випробування вчені обіцяють поділитися зі світом найближчим часом. Більше про коронавірус

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *