Місцева влада закликала людей дотримуватись самоізоляції.
Сполучені Штати б'ють коронавірусний рекорд – понад 14 з половиною тисяч нових випадків зараження виявили за одну добу. Країна при цьому не повністю на карантині: тоді як низка густонаселених штатів, серед яких Каліфорнія та Нью-Йорк забороняють людям гуляти, мешканці інших штатів досі не вважають чимось страшним внутрішній туризм, йдеться в сюжеті ТСН.Ранок.
На карантині під забороною виходити з дому без нагальної необхідності зараз кожен п'ятий американець. Але в столиці, жителів поки що лише просять сидіти дома. І перекривають дороги до найбільших туристичних пам’яток, аби знизити потік людей.
Пік цвітіння сакури – щорічна весіння принада Вашингтона. Все метро навколо найбільшого скупчення японських вишень в столиці спеціально зачинили на вихідні, заборонили паркуватися.
«Набагато менше людей, ніж торік, а торік я був тут в середу вранці, яблоку ніде було впасти. Я навіть хороше фото не зміг зробити», – каже студент з Японії.
Носять маски тут головно азійці. Рекомендація центру з контролю за інфекційними захворюваннями збігається з ВООЗівською: здоровим маска не потрібна.
Подружжя з Південної Дакоти для домашнього карантину не бачать приводу, до столиці вони приїхали спеціально за фото з сакурою. «Ми зберігаємо дистанцію, розумно поводимося. Треба ж вибиратися з дому і радіти», – переконана жінка.
Читайте також:
У МОЗ розрахували найгірший сценарій ситуації з коронавірусом в Україні
Категорично проти такої поведінки мешканців свого штату губернатор Нью-Йорка, там за останніми данними – зосереджено 5 відсотків коронавіруса усієї планети. «Це не звичайне життя. І таке скупчення люду в парках – це помилка. Це безвідповідально. Люди шкодять самі собі. Це неповага до інших. Це треба негайно припинити», – зазначив Ендрю Куомо.
Коронавірус виявили у сенатора-республіканця Ренда Пола, хоча жодних симптомів у нього досі немає. Його однопартійці хвилюються, що ще зранку Пол займався з усіма в спортзалі, а потім доволі близько сидів з ними під час обіду.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.