Вірусолог переконаний, що на швидку перемогу розраховувати не слід.
Для того, аби Європа перемогла новий коронавірус COVID-19 може знадобитися до двох років.
Про це під час відеоконференції, організованої китайським генеральним консульством у німецькому місті Дюссельдорф, сказав один із провідних китайських вірусологів Чжан Веньхун – керівник Шанхайської експертної групи з COVID-19, передає 23 березня “Інтерфакс-Україна”.
Більше про: Коронавірус
За його словами, буде абсолютно нормально, якщо вірус буде з'являтися і зникати, і це триватиме один чи два роки.
“Можу сказати: забудьте про те, що пандемія закінчиться в Європі в найближчому майбутньому. Пандемія неминуче затягнеться, і коли її буде взято під контроль – цього літа або наступного – залежатиме від глобальних зусиль для її стримування”, – сказав Веньхун.
Китаю в боротьбі з коронавірусом допомогло те, що на самому початку поширення інфекції, більшість установ, підприємств, навчальних закладів було зачинено з нагоди “Свята весни”, що значно скоротило контакти населення.
“Якби тільки в усьому світі можна було припинити всі переміщення на чотири тижні, пандемію можна було б зупинити”, – сказав він, однак додав, що йому “важко навіть уявити”, що це можливо.
В Європі за кількістю хворих і летальних випадків продовжує “лідирувати” Італія. Станом на вечір суботи в країні зафіксовано 4,825 тис. смертних випадків в результаті спричиненої коронавірусом пневмонії, що на 793 більше, ніж за середу. Всього зареєстровано 53,578 тис. хворих.
В Іспанії зафіксовано 24 926 інфікованих (померли 1 326 тис.), Франції – 14 459 тис. (562), Німеччині – 13, 57 тис. (44), Швейцарії – 6 100 тис. (56), Великій Британії – 5 018 тис. (233), Нідерландах – 2 994 тис. (106), Австрії – 2 388 тис. (шість), Бельгії – 2 257 тис. (37), Норвегії – 1 742 тис. (сім), Швеції – 1 623 тис. (16), Данії – 1 255 тис. (9).
Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.