В Іспанії вже понад 28,6 тисячі інфікованих.
Станом на неділю, 22 березня, в Іспанії 28,6 тисячі заражених коронавірусом і 1756 смертельних випадків, із яких за останню добу – майже 400. Це на 100 осіб більше, ніж учора.
Водночас в Італії за один день через COVID-19 померли понад 650 осіб. Своєю чергою в Німеччині поширення зараження сповільнилося, повідомив інститут ім. Роберта Коха, за добу там померли 9 людей.
Іспанський уряд вирішив продовжити режим підвищеної готовності ще на 15 днів, що і очікувалося. Про це ТСН.ua повідомив німецький журналіст-міжнародник Карл Куяс-Скрижинський, який мешкає в Іспанії.
70 іспанських вчених зажадали ввести повну заборону на пересування, особливо в тих регіонах, які найбільше схильні до пандемії. Однак малоймовірно, що цей захід буде ухвалений через практичну неможливість її введення в життя.
Нині Іспанія проводить 15-20 тисяч тестів на коронавірус щодня і хоче купити чотири роботи, які дозволять робити 80 тисяч тестів на день. Загалом проведено близько 350 тисяч тестів і закуплено понад 640 тисяч швидких тестів, що дозволяють дізнаватися результат за 15 хвилин. Таким чином переслідується мета встановити якомога точну цифру заражених і зрозуміти реальний відсоток летальності.
Тим часом у виставковому комплексі Мадрида Ifema встановлені 1300 ліжок для звичайних випадків зараження і 96 для інтенсивної терапії, 200 перших пацієнтів прибудуть сьогодні вночі.
Associated Press
Починає надходити більш впорядкована статистика: половина госпіталізованих старші 70 років, майже 70%, які перебувають в інтенсивній терапії, старші 60 років. Серед тих, хто молодше 30 років, госпіталізація перебуває між 5 і 10 відсотками; у віковій групі молодше 20 років – між 1 і 2 відсотками. Лікарі, проте, попереджають, що ці цифри в жодному разі не повинні сприйматися, як показник того, що вірус повністю нешкідливий для молодих.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Як вберегтися від коронавірусу
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.