Чому британські вчені виступають за жорсткий варіант
Епоха безпечності, наївності, легковажності та недооцінки дії, здавалося б, звичайного вірусу грипу, пішла у вічність. Людство намагається вижити в епоху коронавірусу. Результати невтомної роботи лікарів, науковців, урядів, добровільної пожертви інфікованих заради колективних інтересів залежать від обраної стратегії. Як стверджують британські вчені, їх дві – жорстка і м’яка.
ХТО РОЗРОБНИК СТРАТЕГІЙ ДІЙ?
Надзвичайні часи вимагають надзвичайних дій, особливо в епоху коронавірусу. Команда реагування COVID-19 з Імперського коледжу в Лондоні з 31-го епідеміолога під керівництвом Ніла Фергюсона спільно з колегами-однодумцями з Центру співпраці ВООЗ з моделювання інфекційних хвороб, Центру глобального аналізу інфекційних хвороб Британської ради медичних досліджень й Інституту хвороб та невідкладної аналітики Абдула Латифа Джаміля днями підготувала унікальне дослідження.
Перед його викладенням, варто зазначити, що британські вчені добре відомі у світі передусім своїми науковими прогнозами. Наприклад, досягнуті Лондонським Імперським коледжем, який вивчав коронавірусну ситуацію з січня 2020 року, результати епідеміологічного моделювання дали установі змогу першою надати достовірні оцінки смертності від захворювання. Завдяки чому світова спільнота зрозуміла, що лише третина інфікованих, що прибули з материкового Китаю, були затримані прикордонниками значної більшості країн. Решта, попри введені медико-санітарні заходи, безперешкодно потрапили на територію країн і трагічним чином вплинули на масштаби захворювання.
Отже унікальний документ – детальний прогноз із хитромудрою назвою «Вплив немедикаментозних лікувань для скорочення рівня смертності від COVID19 та вимог до охорони здоров'я» був оприлюднений шістьма мовами (англійською, китайською, французькою, арабською, іспанською та японською). Дослідження на 20 сторінках пропонує точні кількісні оцінки наслідків двох можливих сценаріїв, а також надає детальний прогноз розвитку ситуації в часі.
Источник: www.ukrinform.ua