Панамський канал має намір скоротити кількість щоденних транзитів суден у вересні через незвично ранній початок сезону посухи та зниження рівня опадів, пов’язаних із природним явищем Ель-Ніньо. Водний шлях, яким проходить близько 5% світової морської торгівлі, зазвичай пропускає від 36 до 38 кораблів на добу.
Керівник управління каналу Рікаурте Васкес повідомив, що сезон посухи, який зазвичай починається в грудні, може стартувати щонайменше на місяць раніше. Також очікується, що кількість опадів у жовтні та листопаді, які зазвичай є найвологішими місяцями, буде нижчою за середню.
З 3 вересня канал запропонує 34 слоти для щоденного транзиту, а з 15 вересня їх кількість буде скорочено до 32. Це найбільші обмеження з часів посухи 2023-2024 років, коли владі довелося значно скоротити трафік. За словами Стіва Петона з Тропічного науково-дослідного інституту Смітсонівського інституту, кількість опадів у водозбірному басейні каналу з квітня становила лише близько двох третин від середньої норми і продовжує знижуватися.
«Рівень озера продовжуватиме падати, хоча мав би зростати», — зазначив Петон, попередивши, що нижчий рівень опадів може обмежити як частоту проходу суден, так і максимальну осадку, дозволену через канал. Влада Панамського каналу намагається зберегти достатній запас прісної води для забезпечення операцій протягом сезону посухи, який може тривати близько п’яти місяців, доки дощі не повернуться в квітні або травні 2027 року.
«Вода, яка в нас є — вода, яку ми сподіваємося мати й яку ми відстежуємо щодня — це вода, яку ми прагнемо зберегти та використовувати ефективніше, щоб надавати найкращий можливий сервіс нашим клієнтам», — сказав Васкес. Судна без підтверджених бронювань можуть зіткнутися з довшими очікуваннями, оскільки канал реорганізовує аукціони на доступні транзитні слоти.
За інформацією представника панамської морської галузі, який не був уповноважений надавати цю інформацію, аукціон цього місяця встановив рекорд у 5,3 мільйона доларів за прохід 1 вересня, порівняно зі звичайними 50-100 тисячами доларів. Петон додав, що явище Ель-Ніньо, як очікується, принесе незвично високі температури Тихого океану та зменшення кількості опадів, що створює додатковий тиск на водні резерви каналу.
