Країна впроваджує жорсткі заходи проти Covid-19.
У вівторок, 17 березня, уряд Бельгії повідомив про впровадження низки нових обмежень у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції.
Зокрема, в країні заборонили масові зібрання та закрили усі магазини за винятком точок продажу їжі та медикаментів, повідомляє POLITICO. Нові правила почнуть діяти від опівдня середи, а триватимуть щонайменше до 5 квітня.
Місцевих просять залишатися вдома та виходити на вулицю лише у випадку надзвичайної ситуації, або ж потреби відвідати продуктовий магазин, аптеку чи поштове відділення. Втім, перебувати на свіжому повітрі бельгійцям все ж дозволили, проте за деяких умов.
“Люди можуть виходити на вулицю на звичайну чи велосипедну прогулянку, а також пробіжку. Але робити це потрібно самостійно або з людьми, з якими вони живуть. Вони також повинні триматися на відстані від інших осіб, що перебувають на вулиці”, – повідомили в уряді Бельгії.
Також, усі компанії зобов'язали відправити працівників на дистанційний режим роботи. Якщо такої можливості нема, то люди повинні працювати на відстані мінімум в 1,5 км один від одного. За дотримання заходів безпеки компанії нестимуть відповідальність. Так, у випадку порушень, їм загрожуватиме штраф чи навіть закриття.
Нагадаємо, раніше у Бельгії на карантин закрили усі навчальні заклади.
Читайте також: Ліміт на покупки та підвищення цін. Що кажуть про COVID-19 українці за кордоном і як карантин вплинув на життя Європи.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.