Папа вийшов на прогулянку порожніми вулицями Риму.
Папа Римський Франциск покинув Ватикан у неділю, 15 березня, аби помолитися про закінчення спалаху епідемії коронавірусу.
Пішки та без маски Папа вийшов на прогулянку порожніми вулицями Риму та відвідав дві місцеві церкви, повідомляє CNN.
Читайте також:
В евакуйованих з Італії українців коронавірусу не виявили – МОЗ
Франциск І помолився в базиліці Санта-Марія-Маджоре, де знаходиться відома ікона Salus Populi Romani, або “Спасіння римського народу”, а також у церкві із розп'яттям, яке було задіяно у молебнах і процесіях 1522 року в Римі під час великої епідемії чуми.
Також повідомляється, що Ватиканські церемонії Страсного тижня будуть продовжуватися, але без участі громадськості. Церемонію транслюватимуть у ЗМІ.
Нагадаємо, що зараз в усіх італійських новинах розповідають лише один рецепт, яким країна подолає епідемію: від італійців вимагають залишатися вдома та уникати будь-яких контактів. З дому люди виходять лише за продуктами.
У супермаркеті – правила не менш суворі. Пускають лише по одному. Зайти вдвох не дозволять навіть подружжю. У невеличких продуктових крамничках – розмітка на підлозі, аби тримати якомога більшу відстань між покупцями. В аптеках – стоп-лінія як на кордоні, нікому не можна наближатися до фармацевтів.
Читайте також:
- У Римі через коронавірус закрили всі католицькі церкви. Також роботу припинив аеропорт.
- До супермаркетів пускають по одному, а лікарі вже майже без сил. Як Італія запізно закрилася на карантин.
- Через карантин в Італії очистилося повітря: космічне агентство показало супутникові знімки.
- Безлюдні вулиці Венеції та Нью-Йорку. Як змінився світ через спалах коронавірусу – фото до та після.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.