Вчені шукають "нульового пацієнта".
Перший випадок коронавірусної інфекції Covid-19, ймовірно, зафіксували ще 17 листопада.
Про це повідомляє South China Morning Post із посиланням на документи уряду Китаю.
За даними видання, вчені намагаються скласти реальну карту поширення захворювання. Зокрема дослідити, коли про нього вперше могло стати відомо. Нагадаємо, що епідемію в столиці китайської провінції Хубей Ухані зафіксували наприкінці грудня.
Читайте також:
Навчання під час карантину: як в Україні проводять дистанційні уроки
“Розуміння того, як розповсюджується хвороба, та визначення того, наскільки не задокументовані випадки сприяли її передачі, значно покращить розуміння розміру загрози, – пише видання. – Згідно з урядовими даними, які бачив Post, 55-річний чоловік з провінції Хубей міг стати першою особою, яка підхопила Covid-19 17 листопада”.
З цього дня, за даними журналістів, щодня фіксували від одного до п’яти нових випадків зараження. До 15 грудня загальна кількість інфекованих становила 27. Перший двозначний щоденний приріст нібито зареєстрували 17 грудня. А до 20 грудня загальна кількість підтверджених випадків сягла 60.
27 грудня лікар одного з медзакладів в провінції Хубей повідомив владі охорони здоров’я Китаю, що хвороба викликана новим коронавірусом. На той момент Covid-19 підхопили вже понад 180 людей. Але тоді, можливо, у лікарів ще не було цих даних.
До кінця 2019 року кількість підтверджених випадків коронавірусу зросла до 266. 1 січня показник становив вже 381. Вчені зараз прагнуть визначити так званого “нульового пацієнта”, який міг би допомогти їм простежити джерело коронавірусу. Нагадаємо, вважають, що інфекція перескочила до людини від дикої тварини, можливо, кажана.
Станом на ранок, 13 березня, у світі на коронавірус захворіла понад 131 тисяча людей. Від інфекції загинули 4948 пацієнтів. Водночас, недугу побороли понад 69,8 тисячі осіб.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.