Облікова ставка НБУ: кажуть, політика перемогла економіку. А може, навпаки?

НБУ чи не вперше відреагував на кризу, як центробанки розвинених країн – зменшивши ціну грошей, намагаючись стимулювати економіку України

В четвер 12 березня на фоні досить нервових очікувань з боку економічної спільноти Нацбанк оголосив про зниження облікової ставки на 1.0 п.п. – до 10%. Підгрунтям цього рішення стала, в першу чергу, низька інфляція в країні, що й переважило негатив від оголошеної пандемії коронавірусу та падіння курсу гривні, яке спостерігається останніми днями на міжбанківському валютному ринку. "У січні-лютому споживча інфляція сповільнилася швидше, ніж передбачала прогнозна траєкторія (до 3,2% в січні і 2,4% в лютому в річному вимірі), продовжуючи перебувати нижче цільового діапазону 5% +/- 1 п.п.", – повідомляють в НБУ.

Таким чином Нацбанк продовжив задекларовану цьогоріч політику на зниження облікової ставки. Вважаючи, що наявні усі підстави для пом'якшення монетарної політики, за яку його так нищівно критикували в минулому році (коли Нацбанк, навпаки, проводив жорстку політику "дорогих" грошей).

Ставки, вперед, донизу!

Тож, як і раніше, Національний банк очікує зниження облікової ставки до 7% до кінця цього року. "Оцінюючи темп руху до цієї позначки, Національний банк уважно стежитиме за перебігом ситуації із поширенням коронавірусу у світі й Україні та її впливом на українську і світову економіку, перебігом переговорів з МВФ щодо укладення нової програми співпраці, від чого залежатимуть очікування учасників фінансових ринків та ціни на українські активи", – сказав глава НБУ Яків Смолій під час брифінгу в Нацбанку.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *