Канцлерка Меркель оголосила можливу кількість хворих у Німеччині
Кількість жертв коронавірусу в світі наближається до п’яти тисяч – зараз їх 4 тисячі 300, майже 120 тисяч хворі. В Європі найгірша ситуація в Італії, там шістсот тридцять один загиблий і жорсткий карантин в усій країні. Масові заходи обмежені у Франції, відсьогодні на карантин закриваються навчальні заклади Молдови. А от Туреччина підтвердила перший випадок зараження, йдеться в ТСН.16.45.
Ретельна дезінфекція, скасування авіарейсів, заборона на масові заходи – так світ намагається зупинити поширення коронавірусу.
Одні з найсуворіших заходів безпеки – в Італії, першій за кількістю хворих у Європі на загальнонаціональному карантині. Влада виділяє 25 мільярдів євро на боротьбу з недугою і каже, заходи безпеки готова посилити ще більше. Лише протягом останньої доби у країні сталося 168 смертей. Одна з них – перша смерть від коронавірусу за межами лікарні сколихнула націю.
Брат загиблої записав відеозвернення на тлі її тіла. Родичі провели у квартирі з ним 36 годин. Хвора на епілепсію жінка померла від коронавірусу, інфекцію в неї виявили під час посмертного тесту. Ритуальні служби Неаполя відмовлялися забирати тіло. А коли одна з них зголосилася – на похорон жінки рідних не пустили. Вони вирішили самоізолюватися, адже думають, що також могли підхопити вірус. «Аби врятувати сестру, я намагався зробити їй штучне дихання, і ніхто не переймався, ніхто і не намагається зі мною зв'язатися», – каже чоловік.
Заразитися коронавірусом можуть до 70 відсотків німців – такі цифри на сьогоднішній пресконференції озвучує канцлерка Меркель. Нині у Німеччині понад 1600 інфікованих – це четверте місце у Європі. Оскільки ліків від хвороби ще немає, основні зусилля, каже Меркель, спрямують на те, аби зупинити поширення вірусу.
«Головне зараз – зменшити загрозу від коронавірусу. Цей вірус уже в Європі, він уже тут. Усім нам потрібно це розуміти. Ми ще не маємо від нього вакцини. Тому все, що ми зараз будемо робити в цій ситуації – покладатися на поради науковців і експертів», – заявила Меркель.
Вражає коронавірус і політику – за прогнозами, він може затримати переговори Британії та Євросоюзу щодо Брекзиту. Хворобу вже підтвердили у британської міністерки охорони здоров'я Надін Дорріс. Вона нині на ізоляції, як і один з її помічників. Одна з парламентських профспілок вимагає від влади пояснень, що планують робити, адже до встановлення діагнозу політикиня зустрілася з сотнями людей.
У сусідніх з Україною державах кількість інфікованих поки вимірюється десятками. Найбільше хворих у Румунії, Польщі та Росії. А от Молдова, де підтверджених випадків коронавірусу лише три, запроваджує надзвичайно суворий карантин. Зачиняються школи, дитячі садки та виші, забороняються масові заходи. Під наглядом медиків шість тисяч людей. Все через те, що країна – лідерка за числом гастарбайтерів, що працюють за кордоном. І молдовська діаспора – одна з найбільших в Італії.
Лідером за кількістю хворих у світі лишається Китай – там кількість інфікованих наближається до вісімдесят однієї тисячі. Далі – Італія, Іран та Південна Корея. Серед європейських країн найбільше заражених в Іспанії, Франції та Німеччині. І понад тисячу хворих у Сполучених Штатах. Переважна кількість хворих на коронавірус одужує, наголошують у Всесвітній організації охорони здоров'я. Легку форму хвороби людський організм здатен подолати за якихось два тижні, на те, аби впоратися з більш важкою – йде до шести.
Кореспондент Катерина Федорченко.