Прямо із борту усіх членів екіпажу та пасажирів розвезуть до карантинних місць.
У Сполучених Штатах до каліфорнійського берега нарешті пришвартувався круїзний лайнер, на облавку якого перебувають 49 українців – двоє пасажирів, а решта – члени екіпажу.
Судно ізолювали на початку березня: каліфорнійська влада вирішила перевірити його на коронавірус після того, як від цієї недуги помер перший житель штату – в лютому він відпочивав на цьому лайнері, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Позов на 1 мільйон за зіпсоване свято і можливо – здоров’я. Пара з Флориди, Рональд та Єва Вайсбергери судитиметься з компанію Princess Cruises. Вони все ще залишаються на лайнері Grand Princess, з якого від учора висаджують в Окленді людей, аби розвозити по різним місцям карантину. Не так вони уявляли собі відпустку.
Ще одне подружжя з Каліфорнії, Мішель і Стівен Сміти – охоче діляться враженнями. В круїз вони поїхали святкувати річницю шлюбу і тепер нескоро про це забудуть.
Більше про: Коронавірус
Дізнавшись, що один з пасажирів минулого круїзу помер від ускладнень коронавірусу, а усього на кораблі захворіло більше десяти людей, Grand Princess негайно зупинили біля Сан-Франциско. Передали на облавок тести. Результат: принаймні двадцять одна людина інфікована.
“Трошки задовбалися, сидимо чи лежимо весь день, жодних вправ. Кроків сімдесят за весь день зробили”, – розповідає британський пасажир Ніл Хенлон.
У команді круїзного лайнера більше тисячі людей, серед них – 47 українців. Разом з усією командою вони найближчі 2 тижні проведуть на карантині, просто на судні.
Мішель демонструє, як виглядає каюта: розміром з невеликий готельний номер. Розкішно за нормальних умов, однак при необхідності сидіти тут двадцять чотири години на добу – дещо затісно. Але це – умови для пасажирів, екіпаж живе набагато скромніше.
Зрештою Grand Princess таки дозволяють пристати до берега, а саме – до Окленда. Жоден пасажир в місті не опиниться. Каліфорнійців доправлять до найближчої військової бази. Мешканців інших штатів – до баз у Техасі та Джорджиї. Що робити з іноземцями – а на облавку серед інших двоє українських пасажирів – американці вирішують з кожним урядом окремо. Канада, наприклад, забирає своїх літаком.
Круїзи – звична для американців, багатомільйонна індустрія, скасовувати їх настільки ж важко, як скасовувати авіасполучення. Однак Державний департамент Сполучених Штатів закликає усіх американців відмовитися від розкішних подорожей морем, адже такі кораблі в час епідемії – ідеальний розсадник інфекції.
Яна Слєсарчук