Супутник CBERS-4А став шостим за рахунком в рамках програми співпраці Китаю і Бразилії в космосі.
Китай здійснив успішний пуск ракети-носія Чанчжен-4Б (Великий похід-4Б – ред.) із супутником CBERS-4А для дослідження ресурсів Землі і її поверхні. Старт відбувся в п’ятницю об 11:22 за пекінським часом (5:22 за Києвом) з космодрому Тайюань в провінції Шаньсі, повідомляє Синьхуа.
За даними Національного космічного управління КНР, супутник спільно розроблений Китаєм і Бразилією, що “просунуло вперед аерокосмічне співробітництво між двома країнами”.
“Даний супутник став шостим за рахунком в рамках програми співпраці Китаю і Бразилії в галузі дослідження ресурсів Землі і її поверхні. Супутник здатний збирати глобальні дані оптичного дистанційного зондування, які будуть використовуватися бразильським урядом для моніторингу тропічних лісів басейну річки Амазонка і зміни екології країни”, – йдеться в повідомленні.
Раніше в грудні Китай завершив створення угруповання супутників Beidou-3. Ракета Чанчжен-3А 17 грудня вивела два навігаційних супутники на задану орбіту.
А 18 листопада Китай вивів на орбіту два глобальних мультимедійних супутники KL-alpha-A і KL-alpha-B за допомогою ракети-носія KZ-1A/Куайчжоу-1А.
Источник: www.ua.korrespondent.net