Пожежа охопила багажний контейнер після розвантаження рейсу British Airways

Контейнер з багажем британської авіакомпанії British Airways зайнявся за лічені хвилини після розвантаження з літака.

На відео видно, як спалахнув багажний контейнер, щойно розвантажений з літака Airbus A321neo в аеропорту Мілан Мальпенса в неділю вдень.

На місце події швидко прибули пожежні розрахунки, коли з сірого контейнера почав валити чорний дим.

Спочатку припускали, що причиною міг бути літій-іонний акумулятор, але згодом причиною стало коротке замикання в завантажувальному обладнанні, так званому унітарному завантажувальному пристрої (unit loading device), яким керував партнер BA з обслуговування Avia.

Серед інших припущень була спека, адже температура в другому за величиною місті Італії сягала 35°C.

Інцидент затримав зворотний рейс до Лондона Хітроу майже на дві з половиною години, поки екстрені служби забезпечували безпеку території, повідомляє Corriere della Sera.

British Airways підтвердила, що невелика кількість сумок пасажирів була пошкоджена під час пожежі, і розпочато розслідування для встановлення причини інциденту.

Представник авіакомпанії зазначив: «Нам відомо про невелику кількість зареєстрованого багажу, який був пошкоджений вогнем на землі в аеропорту Мілан Мальпенса.

Пожежа виникла в багажному контейнері, призначеному для рейсу British Airways в аеропорту Мальпенса. Фото: Jon Sopel METROGRAB
Багажний контейнер загорівся невдовзі після розвантаження з літака British Airways A321neo в Мілані Мальпенса (Фото: X/Jon Sopel)

«Інцидент було швидко ліквідовано, обійшлося без постраждалих і жодним чином не вплинув на польоти.

«Ми зв’язалися з невеликою кількістю клієнтів, чиї сумки постраждали, щоб принести вибачення та надати підтримку.

«Ми тісно співпрацюємо з нашими партнерами, і триває розслідування для встановлення причини інциденту».

Це сталося на тлі численних попереджень про небезпеку літій-іонних акумуляторів у літаках, які заборонені в багажі відповідно до авіаційних правил.

Занепокоєння є обґрунтованим, враховуючи небезпеку пожежі в замкненому просторі, такому як літак, потенційно на великій висоті.

У січні 2025 року літак було знищено після того, як павербанк зайнявся у верхній полиці.

Літак південнокорейської авіакомпанії Air Busan стояв на злітній смузі в аеропорту Кімхе, коли він спалахнув.

Цей інцидент спонукав IATA запустити кампанію, яка заохочує пасажирів «подорожувати з літій-іонними акумуляторами з розумом».

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *