Економіст попереджає про важкі часи для Росії.
Росіян знову чекає долар по 80 рублів, двозначні цифри ключової ставки ЦБ, панічна витрата резервів, розповіді Путіна про те, як добре за один долар отримувати більше рублів, а Сілуанова – що і при нафті в $ 20 / барель країна протримається ще багато років.
Таку думку висловив російський економіст, соціолог і політичний діяч Владислав Іноземцев.
За словами експерта, дії росіян при виході з угоди ОПЕК +, укладеної ще в кінці 2016 р, вперше потягли наслідки від країни, яка жорстко і відкрито відповіла на порушення угод Москвою. « Саудівська Аравія – не Європа, яка намагалася по-доброму переконати Кремль, що не потрібно воювати в Грузії і в Україні. І навіть не Туреччина, яка готова постріляти по російським маріонеткам, щоб потім її президент поїхав до Москви і привіз звідти «мир для нашого покоління». В цьому випадку ми маємо справу з країною, яка розуміє, яку силу має, і яка готова її використовувати. Сила ця не обчислюється дивізіями і боєголовками – але здатна нанести Росії більшої шкоди, ніж будь-який її військовий противник», – каже Іноземцев.
Експерт додає, що ніякої закулісної інтриги зараз немає – «є чесне оголошення війни на найбільш чутливому для Кремля фронті. Це удар в найслабше місце і у найбільш невідповідний момент».
Читайте також:
Різкий обвал на біржах і нафтових цін. Текстова хроніка
«Сьогодні Ер-Ріяд почав масштабну операцію «з примусу Москви до миру» на фронтах нафтового протистояння. У Кремля є вибір: або продовжувати стверджувати, що йому все дарма, російську стабільність не можуть порушити ніякі шейхи, а суверенітет важливіше пенсій; або у відносно короткій перспективі повернутися за стіл переговорів і підписати нову угоду, «самообмежитись» у видобутку не те що на 500 тис., а на 1-1,5 млн. барелів на день», – додає економік.
Хоча він також зауважує, що російське керівництво не визнає помилок і не кається у скоєному, тож не чекає обумовлених дій. А попереджає, що Росію чекає висока інфляція, крах споживчого кредитування і зав'язаних на нього секторів економіки, знецінення пенсій та допомог, бюджетний дефіцит і емісія.
Іноземцев нагадав, що у п'ятницю Росія оголосила про намір вийти з угоди ОПЕК +, укладеної ще в кінці 2016 р. Ринки відреагували падінням – але не дуже істотним. Увечері 6 березня, за три години після оголошення про припинення угоди, ціни на Brent знизилися на $ 2,1 / барель, або на 4,5%. Катастрофа трапилася пізніше, коли в неділю Саудівська Аравія повідомила, що в якості відповіді знижує ціни на $ 6-8 / барель при поставках своєї нафти на різні ринки Європи і Азії. На торгах в Японії в понеділок вартість найбільш торгованих марок знизилася більш ніж на чверть.