Про евакуацію своїх громадян вже заявили в Канаді.
У неділю, 8 березня, у Держдепартаменті США розповіли про подальшу долю пасажирів охопленого коронавірусом круїзного лайнера Grand Princess, який зараз перебуває біля узбережжя штату Каліфорнія. Невдовзі він пришвартується у порту міста Окленд.
Відомо, що команда лайнера залишиться на борту в ізоляції, а пасажирів судна, котрі потребують медичної допомоги, шпиталізують до медзакладів Каліфорнії. Мешканців штату, яким не потрібна госпіталізація, помістять на карантин у військові базі на півночі від Сан-Франциско чи поблизу Сан-Дієго, повідомляє AP.
Більше про: Коронавірус
Мешканців інших штатів перевезуть на військові бази у Техасі та Джорджії. Усіх перевірять на наявність коронавірусу та помістять на двотижневий карантин.
У Держдепартаменті повідомили, що нині співпрацюють із країнами, чиї громадяни перебувають на борту судна. Вирішується питання евакуації.
Як повідомлялося, на борту лайнера перебувають 49 українців. А серед пасажирів підтвердили щонайменше 21 випадок Covid-19.
8 березня уряд Канади заявив про те, що відправить до Каліфорнії літак, аби забрати своїх громадян. На борту їх 237.
“Тих, у кого немає симптомів вірусу, перевезуть до військової бази в Трентоні, Онтаріо, на двотижневий карантин”, – повідомили чиновники.
За словами губернатора штату Каліфорнія Гевіна Ньюсома, порт в Окленді обрали через його близькість до аеропорту та військової бази. Евакуація усіх пасажирів займе до трьох днів.
Він також повідомив, що корабель не залишиться у порту Каліфорнії. Нині влада визначає місце для ізоляції судна.
Як вберегтися від коронавірусу
А доти пасажири лайнера намагаються залишатися у своїх номерах. Стівен Сміт із дружиною вирушили у круїз, аби відсвяткувати річницю весілля. Чоловік розповів, що від четверга залишив кімнату лише одного разу, аби зв'язатися по відеочату зі своїми дітьми. За словами Сміта, члени екіпажу працюють у масках та рукавицях. Вони залишають їжу за дверима, а пасажири розважають себе переглядом телевізора, читанням та видом з вікна. “Як добре, що у нас є вікно”, – поділився Сміт.
Нагадаємо, на борту судна перебувають понад 3,5 тисяч пасажирів. Лайнер прямував з Гаваїв до Сан-Франциско, проте у середу його затримали біля узбережжя Каліфорнії після того, як один із пасажирів попереднього круїзу помер через коронавірус.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус в Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.