Україна підписала угоду з іншими країнами
Країни-учасниці Об’єднаної слідчої групи, які розслідують катастрофу рейсу МН17 на Донбасом, підписали угоду про подовження співпраці.
Про це йдеться в повідомленні Генеральної прокуратури Нідерландів, передає Інтерфакс-Україна.
У прокуратурі зазначили, що подовження роботи слідчої групи “гарантує, що розслідування за фактом загибелі MH17 буде продовжено без упину і паралельно з судом над чотирма підозрюваними”.
Суд у справі малайзійського Boeing MH17, збитого в липні 2014 року над окупованим Донбасом, розпочнеться 9 березня в Нідерландах. Міжнародна слідча група дійшла висновку, що пасажирський лайнер збили з російського зенітного комплексу “Бук”. Підсудні – троє росіян та українець. Усі ексклюзивні подробиці процесу ТСН розказуватиме наживо.
Як повідомлялося, об’єднана слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за “ДНР”, Леоніду Харченку (“Кріт”), російському генералу Сергію Дубинському (“Хмурий”) та полковнику РФ Олегу Пулатову (“Гюрза”). ТСН.ua зібрав ключові тези із виступу слідчих у найбільш резонансній авіакатастрофі останніх років. Пізніше у РФ з’явилася перша реакція на нові результати розслідування катастрофи MH17.
Більше про: Доповідь щодо MH17: оголошено імена підозрюваних
Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.
Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс “Бук”. Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії “Бук” були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.
Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК “Бук” прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.
Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat – експертно-журналістської організації, що займається незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.