To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video
Щонайменше 12 людей загинули внаслідок аварії пасажирського автобуса в Угорщині.
Смертельна ДТП сталася приблизно о 1:00 за місцевим часом, коли автобус, що прямував автомагістраллю М3, з’їхав у кювет.
Автобус, у якому перебували польські туристи, потрапив у аварію неподалік міста Мезеке́рестеш, за 145 км на схід від Будапешта.
Загинули дванадцять людей, ще десятьох госпіталізували з травмами.


Автобус, у якому їхали 57 пасажирів та водій, прямував до міста Ньїредьхаза, коли перекинувся.
Кадри з місця події демонструють понівечену машину, що лежить у кюветі, з валізами, розкиданими на узбіччі.
За попередніми даними поліції, водій міг заснути за кермом.

Президент Польщі Кароль Навроцький написав у соцмережі X: «З глибоким сумом отримав трагічну звістку про аварію польського автобуса в Угорщині, в якій загинуло так багато наших співвітчизників».
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський також підтвердив «трагічну аварію автобуса за участю польських туристів в Угорщині» у соцмережі X.
«Консульська служба діє. Ми перебуваємо в контакті з угорською владою», – додав він.
Посольство відкрило гарячу лінію для родичів, які турбуються.
Ця аварія стала однією з найсмертоносніших дорожніх подій в Угорщині.
У 2017 році автобус, що перевозив угорських школярів віком від 14 до 18 років, потрапив в аварію та загорівся у Вероні, Італія, повертаючись з лижного курорту. Тоді загинули 16 людей, ще десятки отримали травми, що загрожують життю, а деякі тіла були обгорілими до невпізнання.
Угорщина посідає 7-ме місце серед 27 країн ЄС за кількістю смертельних випадків на дорогах на мільйон мешканців.
Однак смертельні аварії за участю автобусів є відносно рідкісними: у 2021 році в ДТП загинули 17 пасажирів автобусів порівняно з 267 пасажирами легкових автомобілів, згідно з останніми доступними даними Європейської комісії.
