
Зімбабве
Родичі загиблих зібралися в морзі в Карібі в четвер, коли кількість жертв катастрофи порома на озері Каріба, що сталася у вівторок, зросла до 46. Ті, хто вижив, описують відчайдушну боротьбу за порятунок із затонулого судна.
Для родичів тих, хто досі зник безвісти, трагедія залишається болісно невирішеною. Кото Дункан повідомив, що знайдено лише двох із дев’яти його родичів.
«Наразі знайдено лише двох моїх родичів, сімох ще не знайшли», — сказав він, шукаючи їх у морзі.
Такемор Малунга розповів, що його дядько, Оне Мерекі, повідомив членам родини, що пором заповнюється водою, і що він сховався на кухні перед тим, як судно затонуло.
Живі свідки згадують відчайдушну боротьбу
Ті, хто вижив, описують сцени паніки, коли перевантажений пором перекинувся у бурхливих водах. Ченс Сіамавху розповів, що пасажири хапалися за рятувальні жилети, але багато хто не знав, як ними користуватися.
Він врятувався після того, як хвиля підштовхнула перевернуте судно, дозволивши йому та іншим вилізти на його корпус. Але, за його словами, багатьох пасажирів змило, перш ніж їх вдалося врятувати.
Інша врятована, Нора Чаденга, зізналася, що їй важко пережити втрату невістки, яку вона заохотила зайнятися рибним бізнесом.
Перевантажений пором під прицілом
Урядовий пором мав дозвіл на перевезення 90 осіб, але на борту перебувало 114 дорослих та п’ять членів екіпажу, а також невизначена кількість дітей. Ті, хто вижив, розповіли, що пасажири благали капітана розвернутися, коли вода почала надходити в судно.
Анімор Чамбаті, який був співробітником служби безпеки на поромі, сказав, що намагався роздавати рятувальні жилети, коли судно почало тонути, але встиг передати не більше 10.
Уряд обіцяє новий пором
Катастрофа поновила занепокоєння щодо безпеки та транспортних зв’язків навколо озера Каріба, де пороми забезпечують важливе сполучення між віддаленими громадами та містом Каріба.
Чиновники повідомили, що президент Еммерсон Мнангагва доручив уряду знайти замінний пасажирський пором та терміново відремонтувати дорогу, що сполучає Карібу з навколишніми громадами.
