Гроші планують витратити на експрес-тести на коронавірус SARS-CoV-2 та розробку вакцини.
Палата представників Конгресу США схвалила в середу, 4 березня, законопроєкт щодо виділення 8,3 мільярда доларів на боротьбу з коронавірусом SARS-CoV-2.
Документ отримав підтримку як від республіканців, так і від демократів, повідомила голова Палати представників Ненсі Пелосі. Виділені кошти повинні забезпечити скоординовані і всеосяжні заходи боротьби з поширенням нового вірусу, пояснила демократка.
У США померли понад десятеро осіб, у Каліфорнії – режим НС
Від спричиненої вірусом пневмонії COVID-19 та інших супутніх захворювань у Сполучених Штатах уже померли щонайменше 11 осіб, ще 154 інфіковані.
На тлі зростання числа загиблих у США губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом запровадив у штаті режим надзвичайної ситуації. Він зробив це після того, як стало відомо про перший смертельний випадок у Каліфорнії. Спецрежим необхідний, оскільки дозволяє оперативно залучити додаткове фінансування і поліпшувати координацію сил, що ведуть боротьбу з поширенням вірусу.
Як вберегтися від коронавірусу
Лідером залишається Китай
Станом на ранок 5 березня лідером у світовій статистиці поширення коронавірусу залишається Китай: 80409 інфікованих і 3013 загиблих від коронавірусу.
За Китаєм йде Південна Корея, де зареєстровано 5766 хворих і 35 смертей.
На третьому місці Італія, де спостерігається найгірша ситуація в Європі – там зафіксовано 3089 інфікованих та 107 загиблих.
Загалом від початку спалаху в китайській провінції Хубей наприкінці грудня 2019 року коронавірус SARS-CoV-2 проник на територію вже 84 країн.
На ранок 5 березня у світі виявлено 95488 випадків зараження. Понад 3285 людей померли від захворювання COVID-19, викликаного вірусом, 53689 людини одужали. Такі дані наводить сайт міжнародної групи волонтерів, які відстежують всесвітню статистику в режимі реального часу, – Worldometer.
Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Більше про: Коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
ТСН.ua