Трамп обмірковує скасування мит після розмови з Прем’єр-міністром Албанії

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз використав рідкісну телефонну розмову з Дональдом Трампом, щоб домогтися винятку для Австралії з-під дії останніх американських мит. Він повідомив, що президент США пообіцяв “розглянути” його прохання.

Лідери також обговорили безпекову угоду AUKUS та війну в Ірані.

Прем’єр-міністр скликав термінову прес-конференцію вранці після телефонної розмови з Трампом, яка відбулася напередодні. Це перший контакт між лідерами з моменту їхнього надзвичайного обміну думками в березні щодо долі іранських футболісток в Австралії.

За даними ABC, розмова тривала близько 40 хвилин, і Албаніз охарактеризував її як “продуктивну, конструктивну… і змістовну”.

У липні австралійський уряд висловив гучне невдоволення, коли адміністрація Трампа оголосила про введення 12,5-відсоткових мит на імпорт з Австралії. Це було частиною глобального режиму імпортних податків для країн, які, за твердженнями США, не змогли викорінити примусову працю у своїх ланцюгах постачання.

Чоловік у синьому костюмі з білим волоссям розмовляє з кимось поза кадром, на задньому плані — прапор зі смугами білого та червоного кольорів.

Нове мито на експорт з Австралії до США набуло чинності, замінивши 10-відсоткове мито, термін дії якого закінчувався. Багато інших країн також зазнали подібних заходів, але австралійське мито є одним із найвищих.

Австралія стверджує, що “немає достовірних доказів” для такого кроку, і високопосадовці вважають, що адміністрація Трампа просто шукає обхідний шлях після того, як Верховний суд у лютому скасував її 10-відсоткові мита.

Албаніз заявив, що закликав Трампа “розглянути повне звільнення” для Австралії, або “принаймні не підвищувати” ставку з попередніх 10 відсотків.

“Я поінформував його про наші досягнення у вирішенні таких питань, як сучасне рабство, про посилення наших зусиль щодо притягнення компаній до відповідальності за ланцюги постачання”, – сказав Албаніз.

Він зазначив, що не висував своє прохання в “ідеологічному” ключі, але наголосив на масштабах австралійських інвестицій у Сполучені Штати та на тому, що “за 20 років США мали торговельний профіцит з Австралією у розмірі 442 мільярдів доларів США”.

“Я дуже чітко виклав президентові аргумент: як друг Сполучених Штатів, ми б просили розглянути це”, – сказав він.

“Ми маємо різні погляди на тарифи, і, звичайно, наша позиція як уряду полягає в тому, що тарифи є економічним тягарем і витратами для країн, які їх запроваджують”.

Албаніз не висловив оптимізму щодо зміни позиції Трампа, зазначивши, що сторони мають “різні погляди” на тарифи. Проте він додав, що президент США пообіцяв “розглянути” його прохання.

Лідери обговорили війну в Ірані та AUKUS

Ентоні Албаніз жестикулює, спілкуючись з журналістами біля Парламентського будинку.

Ентоні Албаніз спілкується з журналістами щодо своєї телефонної розмови з Дональдом Трампом. (ABC News: Matt Roberts)

Лідери також обговорили війну в Ірані. Албаніз повідомив журналістам, що він підтвердив заклик Австралії до припинення конфлікту.

Аналітики зазначають, що США опинилися у глухому куті в Ірані без чіткої стратегії виходу, тоді як переговори щодо контролю Тегераном Ормузської протоки залишаються безплідними.

Албаніз розповів, що Трамп надав йому “вичерпну інформацію” про хід війни та “висловив свою впевненість у подальшому розвитку подій”.

Лідери також обговорили AUKUS, і Албаніз заявив, що вони погодилися, що програма атомних підводних човнів “повним ходом” продовжується.

Крім того, Албаніз розповів журналістам, що він підняв питання про нещодавнє випробування Китаєм балістичної ракети в Тихому океані, яке викликало занепокоєння у кількох тихоокеанських країнах та було різко розкритиковане низкою західних держав та союзників США.

За його словами, Трамп відповів, що випробування ракети “викликало значне занепокоєння по всьому Тихому океану, що є правдою”.

Прем’єр-міністр додав, що він також проінформував президента США про низку нових договорів, які Австралія нещодавно уклала в Тихоокеанському регіоні.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *