Холдинг Ахметова скоротив прибуток утричі

Не останню роль у фінансових показниках зіграло зміцнення української валюти на 12% до долара, зазначили в Метінвесті.

Metinvest B.V. (Нідерланди), материнська компанія гірничо-металургійного холдингу Метінвест, що належить бізнесменові Рінату Ахметову, в 2019 році знизила чистий прибуток в 3,5 рази в порівнянні з 2018 роком – до 341 млн дол 1,188 млрд дол при зниженні маржі на 7 процентних пунктів ( п.п.) – до 3% з 10%. Про це повідомляється на сайті холдингу в середу, 4 березня.

Згідно з оприлюдненими фінансовими результатами за 2019 рік, виручка компанії скоротилася на 10% – до $10,757 млрд, EBITDA – на 52%, до $1,213 млрд при падінні маржі на 10 п.п. – до 11% з 21%.

Загальна заборгованість компанії за 2019 року зросла на 11% в порівнянні з 2018 роком – до $3,032 млрд із $2,743 млрд. При цьому обсяг коштів знизився на 2% – до $274 млн з $280 млн.

Чистий борг зріс на 12% – до $2,758 млрд. Капітальні інвестиції збільшилися на 17% – до $1,055 млрд з $898 млн.

Коментуючи результати 2019 року, гендиректор Метінвесту Юрій Риженков зазначив, що в другому півріччі на ринках спостерігався стрімкий розвиток несприятливої світової кон’юнктури. В результаті ціни на сталь в четвертому кварталі впали до найнижчого рівня з 2016 року, що в поєднанні з високими витратами на сировину позначилося на світових сталеливарних компаніях в цілому і на Метінвесті, зокрема.

“Тим не менш, група була готова і вжила всіх необхідних заходів для подолання труднощів, обумовлених циклічністю бізнесу”, – зазначив топ-менеджер.

Риженков вважає, що з точки зору операційної діяльності за рік Метінвест домігся гідних результатів. Так, виробництво сталі зросло на 3%, а частка сталевої продукції в загальному обсязі виробництва досягла 86%, збільшившись на 5% в порівнянні з попереднім роком. Виробництво загального залізорудного концентрату зросло на 6% в порівнянні з попереднім роком, а виробництво коксівного вугілля – на 10%.

“Однак спад на ринку сталі в четвертому кварталі суттєво позначився на обсягах виробництва сталі, продуктовому портфелі, а також на фінансових показниках групи. Не останню роль у другому півріччі зіграло зміцнення української валюти на 12% до долара США, збільшивши собівартість продукції і знизивши нашу експортну конкурентоспроможність”, – зазначив гендиректор холдингу.

Напередодні стало відомо, що в лютому металургійні підприємства України істотно скоротили виробництво всіх основних видів продукції. Так, виробництво металопрокату впало на 12,8% – до 1,5 млн тонн.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *