Президент РФ поскаржився, що Україна "не хоче відводити війська" на усій лінії зіткнення на Донбасі.
Російський президент Володимир Путін назвав “доцільним” подовження роботи в “нормандському форматі” та оцінив можливість проведення наступного саміту у квітні.
Про це заявив президент РФ Володимир Путін під час 15-ї великої підсумкової пресконференції.
“Що стосується майбутньої зустрічі, припустимо в квітні, вона стане актуальною, якщо відбуватимуться якісь позитивні зміни. Вони є чи ні? Є. Треба також подякувати об’єктивно”, – сказав він.
За словами Путіна, зокрема позитивними досягненнями він вважає подовження закону про особливий статус Донбасу.
“Основа для врегулювання не зникла, вона не втрачена. По-друге, здійснено відведення військ з декількох ключових точок”, – додав він.
Водночас Путін заявив, що Україна робить помилку у тому, що “не хоче розводити війська на усій лінії зіткнення”, “але така їхня позиція”.
“Скоротилася кількість обстрілів – це теж позитивна річ, але вони, на жаль, зберігаються. Тобто є і позитив, є і речі, які насторожують. Це все предмет для обговорення. Загалом у цьому сенсі подовження роботи в “нормандському форматі” доцільне”, – резюмував він.
Нагадаємо, в Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України та Росії. Це – перший “нормандський саміт” з осені 2016 року.
Після прибуття Зеленського до Єлисейського палацу о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), одразу розпочалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після 16-ї – з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць “нормандського формату”, а на 18:45 – пресконференція чотирьох лідерів, однак зустріч “четвірки” розпочалася на дві з половиною години пізніше. Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.
Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери “нормандської четвірки” дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву.
Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього “замало”. Сторони під час зустрічей також обговорили “газове питання”, контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.
Повну хронологію перемовин “нормандської четвірки” читайте за цим посиланням.