Україна і Словаччина погодили умови роботи аеропорту Ужгород

Українська сторона обіцяє якнайшвидше забезпечити узгодження угоди, а також сподівається на такі ж дії з боку Словаччини.

 

Україна і Словаччина в ході двосторонніх переговорів узгодили зміст угоди про визначення умов використання словацького повітряного простору в міжнародному аеропорту Ужгород. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури у четвер, 19 грудня.

 

 

Відзначається, що протягом 17-18 грудня між делегаціями України та Словаччини проходили переговори щодо відновлення роботи аеропорту Ужгород. Сторони обговорювали угоду про визначення умов використання певної частини повітряного простору Словаччини.

 

“Сторони постатейно обговорили положення угоди, і дійшли згоди щодо редакції проекту угоди”, – йдеться в повідомленні.

 

Надалі документ буде узгоджений відповідно до внутрішньодержавних процедур. Українська сторона обіцяє якнайшвидше забезпечити узгодження угоди, а також сподівається на такі ж дії з боку Словаччини.

 

Нагадаємо, що в 2017 році ЄС заборонив польоти в аеропорт Ужгород, який на той момент вже більше року не приймав регулярні рейси. Причиною заборони було близьке розташування до кордону зі Словаччиною, адже літаки, виконуючи зліт і посадку, порушували повітряний простір країни, а сертифікат на виконання подібних маневрів закінчився влітку 2016 року.

 

У жовтні стало відомо, що авіарейси Київ – Ужгород зупинили через скорочення світлового дня. Виконання посадки в аеропорту Ужгорода за приладами зараз неможливо, тому що це передбачає спільне користування повітряним простором України і Словаччини. Специфіка аеропорту Ужгород у тому, що при зльоті-посадці він зачіпає повітряний простір сусідньої країни. Угоду про таке спільне використання між урядами України та Словаччини досі не підписано.

 

В Ужгороді страйкували працівники аеропорту

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *