Але країна поки продовжить купувати її у Росії.
Білорусь продовжить купувати нафту в Росії, але має намір шукати альтернативних постачальників, бо “повзати на колінах 31 грудня” і вимолювати сировину не збирається.
Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, пише БелТА.
“Будемо. Тому що ця нафта, її видобуток і транспортування створювалися, зокрема, руками білорусів – тих поколінь, за якими ми з вами прийшли. І логістика тут найзручніша. Але ми, звичайно ж, не будемо постійно повзати на колінах 31 грудня, вимолюючи цю нафту, і коли зникне монополізм, легше буде домовлятися і за цінами”, – наголосив білоруський президент.
На думку Лукашенка, деякі країни, зокрема РФ, “за допомогою вентиля на нафтовій трубі” намагаються вирішити якісь питання на свою користь. Білоруський президент зазначив, що зараз країна щомісяця недоотримує близько 1 млн тонн сировини.
“Окремі держави зрозуміли, що за допомогою вентиля на нафтовій трубі вигідні їм питання вирішуються значно легше. Не думайте, що я натякаю тут тільки на Росію. Це стало нормою для держав планети, які мають від Господа таке щастя. На жаль, незважаючи на жодні взаємні зобов’язання, така практика стала застосовуватися і щодо Білорусі”, – сказав Лукашенко.
За його словами, Білорусь буде шукати інших постачальників нафти. Він уточнив, що це не означає, що Білорусь припинить купувати нафту у Росії, оскільки з точки зору логістики співпрацю з Москвою для Мінська найзручніше. При цьому, наголошує Лукашенко, країна “не буде постійно повзати на колінах 31 грудня, вимолюючи цю нафту”.
Нагадаємо, 7 лютого у Сочі відбулася зустріч президентів РФ і Білорусі. Під час переговорів Олександр Лукашенко не зміг домовитися з Володимиром Путіним про нижчу ціну на російську нафту.
Раніше повідомлялося, що Білорусь знайшла тимчасову альтернативу російській нафті.
14 січня перший віце-прем'єр Білорусі Дмитро Крутой заявив, що Білорусь не влаштовують умови роботи російських компаній і тому вона шукає альтернативи поставкам нафти. Зокрема, Мінськ направив відповідні пропозиції Україні, Азербайджану, Казахстану, Польщі і країнам Балтії.
10 січня повідомлялося, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ, згідно з яким запровадив екологічний податок на транзит нафти по трубопроводах, які проходять через територію країни.