ЗМІ дізналися, як Газпром може повернути борг НАК

Сьогодні в Берліні проходить новий раунд переговорів щодо газу, на яких можуть обговорити питання боргу за рішенням арбітражу.

Газпром готовий компенсувати НАК Нафтогаз України $ 3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу в результаті примусового стягнення заарештованих активів компанії. Про це в четвер, 19 грудня, пишуть Українські новини.

Такий варіант буде обговорюватися на сьогоднішніх переговорах у Берліні. “Якщо питання щодо 3 млрд буде узгоджене, то зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року можна буде уникнути”, – зазначає видання.

 

За інформацією УН, на сьогоднішній день російська сторона все-таки погодилася повернути $ 3 млрд, але при цьому не буде визнавати це рішення. Однак, за інформацією джерел агентства, російська сторона не буде безпосередньо повертати гроші, щоб не визнавати програш, а просто не стане перешкоджати примусовому стягненню заарештованих активів.

 

При цьому наголошується, що російська сторона хоче в цьому випадку, щоб Україна відмовилася й від позову на $ 12 млрд за компенсацію втрат на випадок припинення транзиту. Українська сторона готова його відкоригувати або відмовитися, але лише в разі відповідного терміну нового контракту і економічно прийнятного тарифу.

 

Що стосується транзиту, то, за інформацією видання, виходячи із сьогоднішньої позиції сторін, він не припиниться з початком 2020 року. Правда, з 1 січня нового контракту не буде, хоча б тому, що керівництво нового Оператора ГТС фізично не встигне провести перехід з чинного на новий контракт.

 

 

 

З 1 січня для транзиту газу до укладення довгострокового контракту може бути використано два варіанти: продовження на деякий час діючого контракту або робота за своп-контрактами.

 

Умови довгострокового контракту також поки що остаточно не узгоджено, проте сторони поступово йдуть на поступки. Якщо спочатку російська сторона пропонувала річний контракт на 30 млрд кубометрів, а українська – 10-річний – на щонайменше 60 млрд кубів, то зараз рамки за термінами дещо звузилися – до трьох і п’яти років, а обсяги практично не змінилися – 40 (з яких 30 млрд гарантованих) і 60 млрд кубометрів відповідно. Тариф транзиту залежатиме від терміну контракту і обсягів прокачування газу. Від тарифу залежатиме й зміна або повна відмова від позову на $ 12 мдрд. Правда, за інформацією джерел, у Газпромі поки категорично проти того, щоб тариф на транзит був вищий, ніж є зараз.

 

Також неясно, якими можуть бути умови контракту із закупівлі газу безпосередньо у Газпрому.

 

Нагадаємо, минулого тижня переговори щодо газу відбулися у Відні за участю керівництва Газпрому і Нафтогазу.

 

Як заявив голова НАК Андрій Коболєв, переговори про транзит російського газу в разі провалу зараз можуть поновитися у квітні-травні 2020 року.

 

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *