Спалах коронавірусу. У ВООЗ розповіли про кращі за вимірювання температури методи боротьби

Обмеження поїздок та заборони в’їзду також мають негативні економічні та соціальні наслідки.

Вимірювання температури у пасажирів під час в'їзду до країни для запобігання поширення нового коронавірусу – витратний і не дуже ефективний захід.

Про це йдеться в оновлених рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо міжнародних поїздок на тлі спалаху COVID-19.

“Контроль температури тіла на в'їзді або на виїзді сам собою не є ефективним способом запобігти поширенню інфекції між країнами, оскільки інфіковані особи можуть перебувати в інкубаційному періоді, у них може не бути явних симптомів на ранній стадії перебігу хвороби, або вони можуть прийняти жарознижувальні і приховати симптоми. Крім того, такі заходи вимагають істотних вкладень, при цьому користі від цього може бути небагато», – йдеться в рекомендаціях ВООЗ.

Як вберегтися від коронавірусу

Разом з цим зазначається, що більш ефективно давати мандрівникам рекомендації про те, як можна уникнути зараження, а також збирати декларації про стан здоров'я на в'їзді до країни з контактною інформацією пасажирів, щоб належним чином оцінити ризики і відстежити їхні можливі контакти.

Там наголосили, що обмеження поїздок та заборони в’їзду переважно неефективні, разом з цим ще мають негативні економічні та соціальні наслідки. Вони виправдані лише на перших стадіях спалаху, бо можуть дати країнам трохи більше часу на підготовку. Також вони виправдані для країн з обмеженими міжнародними зв’язками та можливостями боротьби з хворобою.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Спецпроекти

Не тільки коронавірус. Які хвороби в різні часи атакували планету та чи загрожують вони Україні

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
19 відео

Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *