Те, що на території Дніпропетровщини є прадавній вулкан, може здатись комусь вигадкою
Адже в нашій уяві вулкани — це такі гори, з жерла яких періодично вилітає дим, полум’я та витікає розпечена лава. На Дніпропетровщині ж немає гір, її місцевість майже рівнинна.
Однак за тридцять кілометрів від обласного центру, у Солонянському районі поблизу села Аполлонівка на березі річки Мокра Сура справді є місце, яке науковці визначили як класичний вулкан.
Тут серед зелених полів і лугів, розрізаних зміїстими вигинами Мокрої Сури, підносяться невеликі пагорби. Навесні та восени вони вкриті зеленою рослинністю, є тут подекуди й дерева. А от коли підійдеш ближче – стає видно величезні кам’яні брили, вік яких сягає понад 3 мільярди років.
Якщо ви бажаєте насолодитися цією мовчазною красою і доторкнутися не лише до історії Дніпропетровщини, нашої України, а й планети в цілому, «Точка на карті» від Укрінформу кличе вас у мандри — до Аполлонівського палеовулкана.
МІСЦЕВІ МЕШКАНЦІ ПРО ВУЛКАН НІЧОГО НЕ ЗНАЮТЬ
Дивно, але дорогу до геологічної пам’ятки годі й питати у місцевих людей. Можна лише поспівчувати, що аполлонівці, та й солонянці, нічого не чули про вулкан, який міг би зробити це місце надзвичайно популярним у туристів. Поки що Аполлонівку більше знають за виправним закладом, що розташовується у межах села.
– Вулкан? Та що ви, немає у нас нічого такого!
– Скільки живу, ніколи не чув!
Источник: www.ukrinform.ua