Від протестів у Нових Санжарах до дискримінації китайців. У ВОЗ пояснили загрозу стереотипів про спалах нового коронавірус

Дискримінація може сприяти ще більшому поширенню хвороби.

На тлі занепокоєння з приводу поширення нового коронавірусу, який спалахнув в китайському місті Ухань, десятки мільйонів етнічних китайців, що живуть за межами КНР, відчувають особливу тривогу. Є численні свідчення того, що страх перед вірусом породжує проти них расову фобію.

“Ти вірусний хлопець. Не заражай нас!”, – так знущалися на шкільному майданчику у Ванкувері з канадця китайського походження Ендрю Чжоу. Китайський студент університету в Нідерландах Хао Чуньсяо поскаржився у фейсбуці, що у ліфті в його гуртожитку з’явилося графіті “Смерть китайцям”. В Японії хештег # ChineseD'tCometoJapan (#КитайціНеЇдьтеВЯпонію) був в тренді у твіттері. Рея Лян, докторка з Австралії, розповіла у соцмережах, що один з пацієнтів відмовився потиснути їй руку через її етнічну приналежність, розповідає Economist.

Відповіді на головні запитання про коронавірус

З упередженнями щодо евакуйованих з китайського Уханя зіштовхуналася й Україна, коли у Нових Санжарах спалахнули протести проти розміщення людей у місцевому медзакладі на обсервацію.

Всесвітня організація охорони здоров’я у своєму звіті 24 лютого розповіла про небезпеку стигматизації певних груп населення на тлі спалаху нового коронавірусу.

Більше про: Коронавірус атакував світ

  • "Люди почали красти маски в лікарнях". Українка розповіла про життя наляканого коронавірусом Мілана
  • Коронавірус шириться Європою: перший випадок інфікування підтвердили в Хорватії
  • В Італії продовжують фіксувати нові випадки зараження коронавірусом: хворих вже понад 270

“COVID-19 – це нове захворювання, зрозуміло, що його виникнення та поширення викликають плутанину, тривогу і страх серед широкої громадськості. Ці фактори можуть породжувати шкідливі стереотипи”, – пояснюють у ВООЗ.

Зазначається, що на тлі спалаху відбувається стигматизація людей з районів, постраждалих від епідемії, а також певних популяцій.

Втім подібні стигми не захистять – навпаки, потенційно можуть сприяти лише більшим проблемам у сфері охорони здоров’я. У ВООЗ наводять такі наслідки стигматизації:

  • Спонукання людей приховувати хворобу, щоб уникнути дискримінації
  • Заважання вчасному зверненню людей за медичною допомогою
  • Перешкоджання здоровій поведінці людей

Для боротьби зі стигматизацію у ВООЗ пропонують поширювати лише факти про хворобу, залучати соціально впливових людей до боротьби зі стигматизацією, висвітлювати історії тих, хто одужав, подавати інформацію про спалах збалансовано.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
144 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *