Президент звинуватив опонентів у війни проти демократії.
Визначення Палатою представників Конгресу США порядку процедури імпічменту президента та призначення голосування на середу, 18 грудня, є порушенням конституції країни та принципів демократії. Так вважає господар Білого дому Дональд Трамп, повідомляє dw.com.
Американський психопат. Найкращі обкладинки журналів із Трампом
Більше про: "Український" скандал у Вашингтоні
Президент виступив з різкими звинуваченнями на адресу спікерки Ненсі Пелосі, котра є представницею демократів. Трамп вважає, що вона “порушила присягу” і “вірність конституції”, а також “оголосила війну американської демократії”. На думку американського лідера, Пелосі намагається “скасувати вибори 2016 року” і “вкрасти вибори 2020 року”. Глава держави заявив, що спікерка вважає демократію “своїм ворогом”.
Також Трамп назвав процес імпічменту “не більше ніж незаконною партизанською спробою перевороту” від демократів. На його думку, Пелосі та її колеги по партії “будуть покарані” за це на виборах у листопаді наступного року. “Через цю несправедливість наша партія згуртувалася як ніколи”, – зауважив президент-республіканець. Окрім цього, він висловив невдоволення забороною брати участь у допиті свідків на слуханнях у Палаті представників.
Фотогалерея
Республіканці увірвалися до "закритої" кімнати і з сутичками зірвали свідчення у справі про імпічмент Трампа (5 фото)
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
-
Повноекранний режим
Раніше у вівторок, 17 грудня, комітет з регламенту Палати представників визначив порядок голосування про те, чи слід оголошувати імпічмент президенту США Дональду Трампу. Очікується, що на початку слухань два члена комітету з юридичних справ, Джеймі Раскін і Дуг Коллінс, дадуть свідчення комітету з регламенту. Потім комітет встановить керівні принципи для голосування в Палаті представників США. Голосування пройде в повному складі в середу. Трампа звинувачують у зловживанні владою і в перешкоджанні розслідуванню. Сам американський президент відкидає всі звинувачення.
Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка.
У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”.
25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.
Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.