Евакуація через коронавірус: у МОЗ назвали кількість людей, яких не пустили на борт літака з Уханя – новини України та світу

Наразі в салоні літака перебуває 73 людини.

Китайські медики не дозволили піднятися на борт літака, який проводить евакуацію в Україну з Уханя, де спалахнув коронавірус, чотирьом громадянам. Це, зокрема, троє українців та одна іноземка. 

Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Урядовий портал.

Відповіді на головні запитання про коронавірус

За його словами, наразі люди, яким не дозволили піднятися на борт судна, перебувають під наглядом китайських лікарів. Консульська служба також тримає із ними постійний зв'язкок. Ляшко наголосив, що перед вильотом українські фахівці, медики, які супроводжують цей рейс, провели додатково фінальний огляд. 

Загалом на борт допущено 73 людини. Це люди, які пройшли всі перевірки і вони не мають симптомів гострої респіраторної інфекції. По прибуттю в Україну цих людей розмістять в карантин у визначеному урядом місці.

Віктор Ляшко зазначив, що евакуація відбувається у штатному режимі, і наразі літак вже вилетів. 

“Ми забираємо людей, які і так переживають непростий період. Серед евакуйованих сім’я з 8-річним сином, молода пара, 20-річні студенти. Наш обов’язок – забрати їх та створити максимально комфортні умови. Це стосується не тільки організації перельоту та облаштування їх побуту, але й прийняття їх іншими українцями. Невже в такій великій країні немає місця для менше сотні громадян, які опинилися в складній ситуації”, – зауважив заступник Скалецької Віктор Ляшко.

Відео

Китайський коронавірус: правда і міфи

Більше як дві тисячі летальних випадків від китайського коронавірусу, понад 70 тисяч заражених – такі останні офіційні дані. Але є ще одна цифра: більше як 10 тисяч людей подолали пошесть. Також всесвітня організація охорони здоров'я спростувала  найпопулярніші міфи, щодо захисту від цієї недуги. Дивіться подробиці у відео. Більше про коронавірус.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї

  • Спецлітак, який евакуює українців, вилетів з охопленого вірусом Уханя. Де ізолюють людей, досі не відомо
  • "Вони просто знущалися увесь цей час". Українка залишилася в охопленому коронавірусом Ухані, бо їй не дозволили вивезти собаку
  • Нові жертви коронавірусу: дві людини померли в Ірані

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист
101 відео

Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *