Дональд Трамп звільняє державних чиновників, які свідчили проти нього в справі щодо імпічменту, і планує заборонити дипломатам слухати його телефонні розмови з іноземними лідерами.
Імпічмент Дональду Трампу провалився, але сам американський президент не забув тих, хто цей імпічмент влаштував, і вийшов на стежку війни.
Трамп вважає, що його команду “несправедливо прогнали крізь пекло”.
Звільнення без пояснення
Трамп звільнив експерта з питань України Ради національної безпеки, підполковника Олександра Віндмана, який був одним з ключових свідків у справі про імпічмент.
“У фейкових новинах CNN і MSDNC продовжують говорити про підполковника Віндмана так, ніби я повинен думати тільки про те, наскільки він прекрасний. Насправді я його не знаю, ніколи не розмовляв з ним і не зустрічався з ним. Але він був дуже недисциплінованим, неправильно повідомляв про зміст моїх “ідеальних” дзвінків…”, – відреагував Трамп на звинувачення в безпідставності звільнення Віндмана.
“Він також отримав погану рекомендацію від свого керівника, який також повідомив, що у Віндмана були проблеми з підпорядкуванням і витоком інформації”, – додав президент США.
EPA
Олександр Віндман на слуханнях у Конгресі
За словами Трампа, коли Віндман залишив Білий дім, багато людей “аплодували”. Президент навіть анонсував можливе покарання військового: “Ми відправили Віндмана в зовсім інше місце, і військові тепер можуть діяти стосовно нього так, як вважатимуть за потрібне”.
Але одним Віндманом Трамп не обмежився, він також звільнив з Ради національної безпеки підполковника Євгена Віндмана, брата-близнюка Олександра.
Євген Віндман працював старшим юристом і службовцем з питань етики. На відміну від брата, він не брав участі в процесі імпічменту, але все одно втратив роботу і не отримав жодного пояснення, чому.
Без посла
Під гарячу руку Трампа потрапив і посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд, який також свідчив у справі імпічменту і запевняв, що йому відомий прямий зв’язок між Трампом і всіма махінаціями щодо компанії Бурісма. Саме цю тезу захист Трампа систематично відкидав.
Уже через два дні після остаточного голосування щодо імпічменту Сондленд був знятий з посади, і досі ще невідомо, хто його замінить.
Цензура і нові заборони
Трамп заявив, що може покінчити з практикою, яка дозволяє чиновникам з безпеки і дипломатам слухати його телефонні розмови з іноземними лідерами.
“Ну, так було протягом багатьох років: коли ви телефонуєте іноземному лідеру, люди слухають. Я можу повністю припинити цю практику. Я можу покінчити з цим. Іноді розмову слухають 25 осіб”, – сказав президент.
А колишній радник з національної безпеки Білого дому Джон Болтон попередив, що адміністрація Трампа може заблокувати його спогади, які описують його контакти з президентом з питання України.
“Це спроба написати історію, і я зробив це найкращим чином. Ми побачимо, що вийде з-під цензури”, – зазначив він.
Болтон додав пізніше: “У рукописі я розповідаю речі про те, що він говорив мені”, маючи на увазі Трампа. “Я сподіваюся, що коли-небудь вони стануть загальнодоступними. Він твітить, але я не можу про це говорити. Наскільки це справедливо?”.
Адміністрація Трампа вже висловлювала занепокоєння, що рукопис розкриває секретну інформацію.
New York Times писала, що Болтон має намір опублікувати мемуари, в яких стверджується: президент прямо заявив, що хоче пов’язати оборонну допомогу Україні з розслідуванням стосовно колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина Хантера.
Але Трамп спростував звинувачення, написавши в Твіттері, що ця новина з’явилася тільки тому, що Болтон хоче “продати книгу”, а республіканці Сенату остаточно проголосували проти виклику Болтона або інших свідків перед голосуванням, що виправдало президента.
Источник: www.ua.korrespondent.net