Індекс фінансового стресу впав до історичного мінімуму, проте серйозні проблеми проявилися у двох держбанків.
Стрес-тестування виявило істотні проблеми у двох державних банках – в Ощадбанку та Укрексімбанку (обидва – Київ). Це випливає з оприлюдненого НБУ у вівторок, 17 грудня, звіту про фінансову стабільність.
Зазначається, що 60% портфеля державних банків становлять кредити 20 відомих приватних бізнес-груп. Ці кредити мають погану якість і формують 81% від усіх непрацюючих кредитів Ощадбанку та Укрексімбанку. При цьому Ощадбанк і Укрексімбанк до теперішнього часу не змогли врегулювати проблемну заборгованість. Рівень корпоративних NPL знизився до 56,8% і досі істотно перевищує показник приватних банків і банків з іноземним капіталом, окрім російських (13,4%).
НБУ повідомляє, що нові кредити зазначених банків переважно прийнятної якості, проте їхня кредитна політика має бути більш зваженою. Банки повинні здійснювати ефективну стратегію і дотримуватися її.
У цілому ж, у банківській системі України Індекс фінансового стресу (ІФП), який розраховує Національний банк України, восени 2019 року впав до історичного мінімуму. Про це під час презентації нового звіту про фінансову стабільність НБУ сказав директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук.
Він зазначив, що фінансовий сектор почувається доволі добре.
“Був певний сплеск турбулентності в травні, після того, як було прийняте несприятливе рішення щодо ПриватБанку”, – сказав Ваврищук, зазначивши, що з того часу ситуація цілком нормалізувалася.
Також у НБУ назвали головну загрозу фінансовій стабільності України, яка пов’язана з можливим поверненням Приватбанку Ігорю Коломойському.
Раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким хочуть захистити ПриватБанк від повернення колишнім власникам.
Источник: www.ua.korrespondent.net