Вперше астрономи змогли пояснити, чому галактики закручуються по спіралі.
В Асоціації університетів з питань космічних досліджень у США вчені розгадали таємничий механізм формування спіральних галактик. Про це пише Phys.org.
Протягом багатьох років механізм, що впливає на “закручування” галактик, залишався невідомим. За допомогою даних стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії вдалося дізнатися, що важливу роль у формуванні галактик грають магнітні поля.
Астрономи вивчили магнітні поля уздовж спіральних рукавів галактики NGC 1068. Вона знаходиться за 47 мільйонів світлових років від Землі. У центрі цієї галактики розташована надмасивна чорна діра – удвічі більша за діру в ядрі Чумацького Шляху.
Виявилося, що магнітне поле розташовується уздовж усього рукава, довжина якого – 24 тисячі світлових років. В областях зореутворення поле вирівнюється, що вказує на участь у стисненні магнітного поля гравітаційних сил, що впливають на форму галактики.
Таке відкриття доводить теорію про хвилі щільності. У ньому записано, що рукави галактики є областями підвищеної щільності речовини, на зразок заторів на дорогах.
Раніше повідомлялося, що в центрі Чумацького Шляху стався сильний спалах. Також писалося про те, що NASA показало барвисте інфрачервоне зображення галактики.
Источник: www.ua.korrespondent.net