Будівництво і реконструкція житла: що містить проект Генплану Києва

Замість розширення меж міста в Києві хочуть зробити опертям розвиток Київської агломерації.

Столична влада має намір побудувати 28,6 млн кв. м житла протягом 20 років. Відповідні дані містить проект Генерального плану, який представили в Києві. Про це в понеділок, 16 грудня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на начальника КП Інститут Генерального плану Києва Сергія Броневицького.

“За прогнозами Інституту демографії Національної академії наук, чисельність постійного населення через 20 років у Києві становитиме 3,8 млн, тому, з огляду на великий попит на житло, передбачено будівництво 28,6 млн кв. м нового житла”, – розповів Броневицький під час презентації.

 

Він підкреслив, що житло пропонується будувати в комплексі з дитсадками, школами та іншою соціальною інфраструктурою.

 

У той же час, проект передбачає проведення реконструкції застарілого житла загальною площею близько 15 млн кв. м. Протягом 20-річного етапу також планується забезпечити місто 45 тис. місць у дитячих садках, 67 тис. місць у школах.

 

Крім того в історико-архітектурному опорному плані передбачено понад 3,5 тис. об’єктів культурної спадщини, а також їхні буферні зони та історичні ареали, де буде заборонена висотна забудова.

 

У новому Генплані також намічено скорочення площі промислових і комунально-складських територій до 5,5 тис. га і розміщення на звільнених ділянках інноваційних парків і житлово-громадських комплексів, що дозволить збільшити кількість робочих місць майже на 50% – до 2,5 млн. Площу зелених зон при цьому планується збільшити на 2,27 га.

 

Крім того проект нового Генплану передбачає створення і комплексний розвиток Київської агломерації замість розширення меж міста, передбаченого колишнім документом. Проект Генплану розроблено на сім років з перспективними напрямками розвитку на 20-річний термін.

 

Броневицький зазначив, що чинний Генплан, за темпами будівництва житла, був перевиконаний, тоді як за темпами реалізації інженерної і транспортної інфраструктури він виконаний всього на 20-25%.

 

“Генеральний план створюється не на рік чи два. Це – глобальне бачення реалізації основних напрямків стратегії розвитку міста. Проект того, яким ми бачимо в подальшому вигляд і розвиток Києва, які сьогодні представив Інститут Генплану, – це своєрідна матриця. Далі, уже на початку наступного року, стартують громадські слухання та обговорення, за результатами яких у проект вноситимуть корективи, пропозиції киян. Будуть враховані також зауваження громадськості. У слуханнях зможуть взяти участь усі небайдужі кияни”, – наголосив мер столиці Віталій Кличко.

 

Також повідомлялося, що в Києві хочуть побудувати нові лінії метро: четверту – Подільсько-Вигурівську, і “на перспективу” – п’яту.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *