За попередніми даними, українські банки у 2019 році збільшили прибуток майже втричі – до 60 млрд грн.
Про це повідомила перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова у Facebook.
“60 млрд грн. Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше. Новий історичний рекорд”, – написала Рожкова.
“Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%”, – додала Рожкова.
За словами першого заступника голови НБУ, лідер за доходами – ПриватБанк, який збільшив прибуток у 2019 році у 2,7 раза – до 32 млрд грн. Зменшилася кількість збиткових банків – із 13 у 2018 році до шести у 2019 році. Показник ROE українських банків у 2019 році становив 34,2%. “Це вище, ніж загальноєвропейський показник – 7%, і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія – 16%. Понад 10 українських банків мають показник ROE більший за 30%”, – повідомила Рожкова.
За її словами, основні чинники зростання прибутку банків – висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшились удвічі з 24 до 12 млрд грн. “Що потрібно вирішити: підвищити операційну ефективність Ощаду (Ощадбанку – ІФ) та Укрексімбанку. Нові наглядові ради мають цьому допомогти”, – додала вона.
Рожкова повідомила, що високі прибутки банків – тимчасове явище: “Завжди будуть такі високі прибутки? Ні, завдяки уповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а значить, знижуватиметься і процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків виваженішого підходу до формування ціни на продукти”.
Источник: www.day.kyiv.ua