Трамп просив Болтона допомогти тиснути на Україну – NYT

Ексрадник з нацбезпеки описав свою 10-хвилинну зустріч із президентом США. Трамп усе заперечує.

У травні минулого року президент США наказав Джону Болтону, котрий на той час обіймав посаду радника з нацбезпеки, допомогти тиснути на Україну, повідомляє The New York Times із посиланням на досі неопубліковані мемуари Болтона. 

Це сталося нібито за два місяці до того, як Трамп у телефонній розмові просив Зеленського посприяти розслідуванню проти свого опонента на виборах демократа Джо Байдена.

Болтон докладно описав свою 10-хвилинну зустріч із президентом США Дональдом Трампом, в.о. глави адміністрації Міком Малвені, особистим адвокатом американського президента Рудольфом Джуліані та юридичним радником Білого дому Петом Сіполоне, який зараз очолює захист президента США у справі імпічменту. Подія нібито мала місце у травні 2019-го року.

Ексрадник з нацбезпеки стверджує, що під час зустрічі Трамп просив його подзвонити Зеленському, аби переконатися, що президент України зустрінеться з Джуліані. Це найбільш рання згадка про намір Дональда Трампа тиснути на Україну з особистих мотивів. Досі умовною “точкою відліку” була телефонна розмова між Трампом і Зеленським 25 липня 2019 року. Ексрадник Трампа із нацбезпеки додав, що президентові України так і не зателефонував.

Зі свого боку Дональд Трамп інформацію про зустріч спростував. 

“Я ніколи не наказував Джону Болтону організувати зустріч Руді Джуліані, одному з найбільших борців з корупцією в Америці і, безумовно, найкращому мерові в історії Нью-Йорка, із президентом Зеленським, – сказав Трамп. – Цієї зустрічі ніколи не було”.

Джуліані також стверджує, що описана Джоном Болтоном зустріч є вигадкою: “Це абсолютна і категорична неправда”.

Як повідомлялося, Болтон у своїх мемуарах підтвердив, що Трамп заморозив допомогу Україні в обмін на справу проти Байдена. У книзі Болтон розповідає про свої неодноразові спроби разом із держсекретарем Майком Помпео та міністром оборони Марком Еспером переконати Трампа розморозити військову допомогу для України.

Втім, Трамп ігнорував їхні аргументи, постійно згадуючи про те, що українці начебто співпрацювали з Гіларі Клінтон, аби не допустити його перемоги на президентських виборах 2016 року в США. 

Плейлист
40 відео

Хронологія Ukrainegate

Київ виявився втягнутим у велику американську політичну гру, яка може завершитись імпічментом президента Трампа. Україна набуває репутації країни, де американські політики провертають свої темні справи та зводять між собою рахунки.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  “тривожну обіцянку”. Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена – його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, “президентським харасментом”. 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа – серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

 

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *