В Україні таких заходів наразі не планують.
З китайського курорту Хайнань повернулися сотні українців, яких евакуювали з країни через спалах коронавірусу. Їх лікарі перевірили на температуру. Українських туристів на карантин поки не відправлятимуть, хоч це практикують в інших країнах, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Двотижневий карантин для тих, кого евакуювали з Китаю практикують інші країни. Адже вірус поширюється навіть тоді, коли у людини ще не проявилися симптоми. Так, на острові Різдва медики готують шпиталь для двох сотень австралійців. На карантині також британці, японці, американці та французи.
Відповіді на головні запитання про коронавірус
Тим часом вперше підтвердили два випадки зараження у Росії. Обидва – у громадян Китаю. Москва закрила авіасполучення з Піднебесною та також пообіцяла відправляти китайців на карантин.
Своєю чергою у Пекіні заявляють про намір евакуювати своїх громадян з інших країн світу.
Світовий надзвичайний стан через коронавірус – це не привід для паніки, а можливість ефективніше боротися із інфекцією, твердять у ВООЗ. Там запевняють, що наша держава зможе впоратися навіть якщо китайський коронавірус потрапить усередину країни. Адже загрожує він насамперед державам зі слабкою медициною.
“Україна не є країною зі слабкою медичною системою. Однак ми маємо пам'ятати, що в нас є тисячі лікарів, яких ми повинні інформувати про будь-які симптоми. Було чимало викликів, чимало спалахів хвороб, з якими ваша країна впоралася”, – каже представник Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні доктор Ярно Хабіхт.
Україна вже має достатній потенціал, аби виявити будь-яку респіраторну вірусну інфекцію, кажуть у МОЗ. І зможе звернутися до лабораторій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вже впродовж тижня сподівається отримати тест-системи, аби виявляти китайський корона-вірус.
“Ці тест системи очікують і інші країни ЄС. Це пов'язано не зі спроможністю країн їх привезти, а з технологічним циклом їх виробництва. Ця тест-система буде залишатись на національному рівні в національній референс-лабораторії. Коли ми зможемо отримати наступні поставки, то будемо розприділяти на регіональному рівні, якщо в тому буде потреба”, – пояснив Ігор Кузін, в. о. генерального директора ДУ “Центр громадського здоров'я МОЗ України”.
Попри поради ВООЗ не відмовлятися від подорожей до Китаю, Україна авіасполучення таки призупинить. З Китаю до Борисполя здійснять ще два рейси, а вже наступного тижня прямі перельоти до Піднебесної скасують щонайменше на місяць.
Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко.