Вірусна загроза. Коли ще ВООЗ оголошувала надзвичайну ситуацію через спалах захворювань. Інфографіка

В організації наголошують, що приводу для паніки немає.

Надзвичайну ситуацію у масштабах світу, до китайського коронавірусу, оголошували лише п’ять разів, в усіх випадках вони становили серйозну загрозу міжнародній спільноті, йдеться у ТСН.12:00.

У 2009 році через грип H1N1, який забрав життя понад 200 тисяч людей, у 2014 та 2016 таке рішення на світовому рівні ВООЗ ухвалювала щодо вірусів поліомієліту та Зіка, тоді вони вразили кількасот людей у всьому світі.  Через вірус Ебола оголошували надзвичайний стан аж двічі – у 2014-му та 2019-му. Від нього загинули щонайменше 11 тисяч людей, здебільшого в країнах Африки. 

У Всесвітній організації здоров’я наголошують, що світовий надзвичайний стан через коронавірус – це не привід для паніки, а можливість ефективніше боротися із інфекцією. ВООЗ, зокрема, зможе надсилати своїх спеціалістів у країни зі слабкою медициною.

Таємничий коронавірус у Китаї вже забрав життя 213 людей, а кількість інфікованих перевищила 10 тисяч.

Недуга поступово долає все більше кордонів. Перші два випадки підтвердили в Італії. Біля берегів країни поставили на карантин круїзний лайнер із Гонконгу з шістьма тисячами пасажирів. Уряди багатьох країн евакуйовують своїх громадян із охопленого вірусом Китаю, авіакомпанії скасовують прямі перельоти до цієї країни. Водночас ВООЗ зазначає, що Україна здатна впоратись з вірусом, якщо він потрапить до країни.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео

Евакуація із Китаю: літак з українцями приземлився у "Борисполі"

200 евакуйованих українців повернуться із Китаю спеціальним рейсом. Такий самий рейс планується і на 3 лютого. Екіпаж підготовлений кваліфіковано відреагувати на появу хворого пасажира на борту. На летовищі для такого випадку відвели спеціальну карантинну стоянку. Більше читайте тут.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *