Сім тисяч людей готуються зійти з корабля.
Пасажирам круїзного лайнера, який заблокували через китайський коронавірус, дозволили залишити судно. Підозра на небезпечну інфекцію не підтвердилася, пише DailyMail.
Корабель “Коста Смеральда”, у якому перевозили сім тисяч людей, заблокували у четвер зранку після того, як 54-річна китаянка з Макао поскаржилася на погане самопочуття. Із підозрою на коронавірус жінку та її чоловіка ізолювали, а шістьом тисячам пасажирам та ще тисячі членам екіпажу заборонили сходити з судна.
Увесь час корабель був пришвартований в італійському місті Чивітавекк'я.
Міністерство охорони здоров’я Італії підтвердило, що двох пасажирів перевірили на наявність вірусу, а їхні результати виявилися негативними.
Раніше повідомлялося, що коронавірус дістався Італії: в країні зафіксували два випадки зараження. У МОЗ Італії запевняють, що ситуація під контролем, а пацієнти зараз перебувають в ізоляції у задовільному стані.
Нагадаємо, число хворих китайським коронавірусом 2019 nCoV сягнуло 9692 осіб, 213 – померли. Перше місце за кількістю заражень продовжують займати Хубей і адміністративний центр цієї провінції місто Ухань. Далі йдуть провінції Чжецзян, Гуандун і Хенань.
Відповіді на головні запитання про коронавірус
Вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
Читайте також:
Убивча недуга з Китаю. Медики пояснили українцям, як правильно носити маски, щоб вберегтися від коронавірусу
26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.