Справа про імпічмент у США має підштовхнути Конгрес до підтримки України – NYT

Експертка з питань дезінформації закликає не обвинувачувати Україну у внутрішніх проблемах США.

Напередодні візиту до України державного секретаря США Майка Помпео видання «The New York Times» опублікувало колонку експертки з питань дезінформації у Центрі Вілсона Ніни Янкович. У статті, що вийшла під назвою “Президенте Трамп, припиніть розривати Україну”, авторка закликає Конгрес США об’єднатися навколо підтримки Української держави. 

Укрінформ пропонує власний переклад колонки Ніни Янкович.

Президент Трамп та його юристи хочуть, аби американський народ повірив у те, що Україна — це корупційна прірва. Цей наратив є ключовим в аргументації Білого дому в справі про імпічмент. Як сказав Сенату у вступному слові минулої суботи заступник адвоката президента Майк Пурпура: “Зміст дзвінка 25 липня відповідав легітимним занепокоєнням президента стосовно корупції”.

Дивно, але раптовий інтерес до викорінення корупції в Україні Дональд Трамп виявив лише у 2019-му році, коли набирали обертів вибори президента США, й лише після того, як він відсторонив посла у цій країні Марію Йованович, яка зробила боротьбу з корупцією пріоритетом своєї роботи в Києві. Захист президента не лише підриває довіру, він також руйнує прогрес, досягнутий Україною у боротьбі з корупцією упродовж останніх шести років.

Зовсім не виконуючи ролі покірної жертви у далекому скандалі, новий уряд України видається відданим втіленню порядку денного, зосередженого навколо миру й реформ. Настрій у Києві — обережно оптимістичний, а не агонізуючий. США варто плекати цей клімат, а не руйнувати його. Утім, подання залякування пана Трампа як антикорупційної боротьби та ігнорування шести років реформ в Україні робить саме це.

З часу обрання президентом України минулого квітня, Володимир Зеленський зробив кілька позитивних кроків. У 2019-му його уряд створив міністерство цифрової трансформації у намаганні впорядкувати сумнозвісно заплутану бюрократію у своїй країні. Пан Зеленський озброїв наявні антикорупційні органи більшими повноваженнями та незалежністю, а також наглядав за створенням антикорупційного суду, якого українці прагли з часів революції 2014 року. Також рішенням, яке може здивувати певних американських політиків, пан Зеленський підписав закон, що визначає процедуру імпічменту президента. Тривають й більш амбітні реформи.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *