До України хвороба ще не дісталася.
Кількість загиблих від ускладнень коронавірусу із Китаю сягнула вже 170 людей. Заражених – понад 7,9 тисячі.
Найгірша ситуація із зараженням у самому Китаї, особливо в провінції Хубей – її адміністративним центром є місто Ухань, звідки й почала ширитися недуга. За останніми даними, на материковому Китаї зареєстровано 7678 випадків захворювання. У Гонконгу – 10, Макао – 7.
Відповіді на головні запитання про коронавірус
Решта зафіксована в інших країнах – Франції, Німеччині, Канаді, США, Непалі, Шрі-Ланці, Таїланді, Сингапурі, Малайзії, В'єтнамі, Японії, Південній Кореї, Тайвані, Австралії, Фінляндії, Філіппінах, Колумбії, Об’єднаних Арабських Еміратах та Індії.
У трьох країнах зареєстрували випадки передавання вірусу від людини до людини – Китаї, Японії та Німеччині.
До України смертоносний коронавірус ще не дістався.
ТСН.ua
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочав поширюватися з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.