У Китаї планують виробляти по 180 мільйонів масок на день.
У Великій Британії через спалах та швидке поширення у світі коронавірусу виник великий попит на захисні хірургічні маски.
Як повідомляє The Guardian, на популярному сайті amazon.co.uk розпродано усі антивірусні маски для грипу і вони не знають, коли товар буде знову на складі. Однак, на сайті у продажі є інші маски.
Також про дефіцит масок повідомляють і аптеки Лондона. Так, в одній з мереж аптек в Лондоні 29 січня стійки з масками виявилися порожніми.
Дефіцит масок та інших медичних захисних засобів через новий вірус з Уханя виник і в Китаї. Це ще пов’язано з тим, що у країні зараз святкові новорічні вихідні, у тому числі і на виробництві.
Так, 30 січня губернатор провінції Хубей, яка є епіцентром коронавірусу з адміністративним центром в Ухані, заявив, що по всій провінції “сильний дефіцит” медичних препаратів, повідомляє CGTN.
Він також додав, що деякі медичні працівники одягають плащі та використовують одноразові мішки для сміття в якості бахіл.
У Китаї дефіцит масок призвів до нестандартних рішень. Деякі люди замість масок почали використовувати фрукти.
The #pomelo peel face mask is believed to contain a natural antitoxin and so villagers in the mainland China countryside have utilized this creative alternative with full confidence when pharmacy supplies have long since sold out. #柚子 #口罩 #pamplemousse #AncientChineseSecret pic.twitter.com/wp7cE6DbGa
— CIAspy (@CIAspy) January 30, 2020
Своєю чергою державна китайська газета People’s Daily повідомляє, що Китай повинен відновити виробництво масок для обличчя 3 лютого (наразі новорічні святкові вихідні) і виробляти по 180 мільйонів масок на день до кінця лютого.
Станом на 30 січня відомо про 7711 підтверджених випадків зараження коронавірусом та 170 смертей.
ТСН.ua
Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.
Більше про: Убивчий коронавірус у Китаї
Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.
26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.
ТСН.ua